Путін опублікував статтю про Україну, у якій апелює до «єдності росіян та українців»

Путін опублікував статтю про Україну, у якій апелює до «єдності росіян та українців»

12 Липня 2021
5709
12 Липня 2021
17:20

Путін опублікував статтю про Україну, у якій апелює до «єдності росіян та українців»

5709
У статті Путін розмірковує в традиційному історичному наративі, який сформувався за часів Російської імперії.
Путін опублікував статтю про Україну, у якій апелює до «єдності росіян та українців»
Путін опублікував статтю про Україну, у якій апелює до «єдності росіян та українців»

Президент Росії Володимир Путін опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами «Про історичну єдність росіян та українців».

У статті Путін намагається «аналізувати» історію українців, білорусів та росіян від Х століття і до сучасності. У статті Путін апелює до нібито спільної історії народів, знову повторює тезу про «один народ», який нібито намагаються роз'єднати США та Європа. Також він шкодує про розпад СРСР, продовжує розвивати наративи про «зовнішнє управління», «громадянську війну» та фактично називає Україну «проєктом польсько-австрійських ідеологів».

Загалом, Путін розмірковує в традиційному історичному наративі, який сформувався за часів Російської імперії, буцімто, українці, росіяни і білоруси є «одним народом», бо до XIII століття у мові та побуті населення Русі «не було відмінностей». Цю тезу історики ставлять під сумнів.

«І росіяни, і українці, і білоруси – спадкоємці Давньої Руси, яка була найбільшою державою Європи. Слов’янські та інші племена на величезному просторі – від Ладоги, Новгорода, Пскова до Києва і Чернігова – були об’єднані однією мовою (зараз ми називаємо її давньоруською), господарськими зв’язками, владою династії князів Рюриковичів. А після хрещення Руси – й однією православною вірою. Духовний вибір Святого Володимира, який був і Новгородським, і Великим Київським князем, і сьогодні багато в чому визначає нашу спорідненість...Важливо зазначити, що і у західних, і у східних руських землях розмовляли однією мовою», – вважає Путін.

У статті Путін бідкається, що Україну хочуть «перетворити на "анти-Росію"» і намагається переконати читача у тому, що «справжня суверенність України можлива лише в партнерстві з Росією».

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. До війни проти України з 2014 року активно залучена і російська пропаганда.

У червні 2021 року Путін заявив, що хоче висловитися на тему України «більш ґрунтовно» в окремій статті, при цьому, назвавши Переяславську раду 1654 року «Ярославською».

Приводом для «грунтовного аналізу» Путіним історії України став законопроєкт президента України Володимира Зеленського про корінні народи України, який на думку російського керманича є «абсолютно неприйнятним і таким, що нагадує теорію і практику нацистської Німеччини». В законі як корінний народ не згадуються навіть українці, проте Путін закцентував увагу саме на тому, що до корінних народів не віднесли росіян.

У грудні 2019 року Путін назвав Причорномор’я і східну Україну «споконвічно російською територією». За словами Путіна, під час створення Радянського Союзу ці території були передані Україні з формулюванням «для підвищення процентного співвідношення пролетаріату на Україні».

Також російська пропаганда під час початкового етапу агресії проти України активно використовувала маніпулятивну концепцію «Новоросії». Пропагандистський концепт базувався на міфічній культурно-історичній окремішності південних і східних областей України від решти території держави.

Фото: пресслужба президента Росії

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5709
Читайте також
11.10.2021 16:00
Дмитро Золотухін
для «Детектора медіа»
3 817
Коментарі
6
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Наталія Орестівна
1049 дн. тому
Всі Путінські казки базуються на фальшивих московських літописах 15-18 століть, написаних в Золотій Орді, які пафосно названі Москвою "дрєвнєрусскімі". Такі основа всієї путінської маячні про "єдіний" народ. Читайте статтю "ДАВНЬОРУСЬКІ ЛІТОПИСИ – ЦЕ ФАЛЬШИВКИ 15-16 СТОЛІТЬ!" - http://rodovid.rv.ua/davnoruski-litopisi-tse-falshivki-15-16-stolit/
Петро Петрович
1050 дн. тому
Путін користується наши безпам'ятством і нав'язаним московською "наукою" домінуванням казамзінсько-толочківського поляду на історію України. За тридцять років незалежності наші "науковці" так і не спромоглися подолати московську спадщину "дрєвнєрусских" підробок. Що вже говорити про поглиблення історичної пам'яті українців на тисячі років, для чого є всі підстави! Прочитайте статтю "Таємниці історії України" на UA Modna, що зрозуміти це - https://uamodna.com/articles/taemnyci-istoriyi-ukrayiny/
свой
1052 дн. тому
Ага, і Виборг,і Сахалін,і Кенінсберг,всіціземлі подаровані
Gennadiy
1052 дн. тому
Для арабских стран общими являются язык, история, менталитет и еще много характерных особенностей (а арабов в мире более 400 миллионов!). Но они почему-то живут в разных странах. Было бы хорошо, если бы Путин понял, почему арабы живут в разных странах, и отстал от соседних государств со своими параноидальными идеями.
Сергій
1052 дн. тому
В очередной раз российский вождь времен и народов демонстрирует свою националистическую фашистскую идеологию: "Украина это даже не государство, часть земель было подарено Россией, а остальная часть- наследие от второй мировой." Он не признает украинцев за народ, в этом проблема России россиян.
Хутин Пуйло
1052 дн. тому
Вот дебил...Те кому он хочет что-либо втереть, это и читать не ьудут
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду