13:35
Середа, 28 Липня 2021

Зеленський щодо статті Путіна: Двоюрідним племінникам не слід зазіхати на спадщину Київської Русі (ВІДЕО)

5 964
Президент Володимир Зеленський на території Софії Київської записав відеозвернення з нагоди Дня хрещення Київської Русі, який щорічно відзначають 28 липня.
Зеленський щодо статті Путіна: Двоюрідним племінникам не слід зазіхати на спадщину Київської Русі (ВІДЕО)
Зеленський щодо статті Путіна: Двоюрідним племінникам не слід зазіхати на спадщину Київської Русі (ВІДЕО)

Президент України Володимир Зеленський у День хрещення Київської Русі записав відео, у якому назвав Україну прямим нащадком однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи і застеріг «двоюрідних племінників» від намагань посягнути на цю спадщину.

За словами Зеленського, Київська Русь – це матір України, історія християнства у Східній Європі розпочалась саме у Києві, коли Великий князь Володимир охрестив Русь.

«Нам не потрібно доводити це історичними трактатами, роботами, статтями, бо наші докази  вони не на папері, а в металі і камені. Не у міфах і легендах, а в наших містах і на наших вулицях… Двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не слід зазіхати на її спадщину, та намагатися якось довести свою причетність до подій, які відбулися за тисячі кілометрів», – сказав Зеленський.

У цьому коментарі Зеленський де-факто згадує статтю президента РФ Володимира Путіна «Про історичну єдність росіян та українців» у якій він намагався «аналізувати» історію від Х століття і до сучасності та стверджував, що українці та росіяни – «один народ».

Загалом, Путін розмірковував в традиційному історичному наративі, який сформувався за часів Російської імперії, нібито, Московська держава була прямим спадкоємцем Давньої Русі. Також, згідно з цим наративом, українці, росіяни і білоруси є «одним народом», бо до XIII століття у мові та побуті населення Русі «не було відмінностей». Ці тези історики ставлять під сумнів, або повністю спростовують.

Додамо, що і сам термін «Київська Русь» вважають таким, який виник у XVIII-XIX столітті, і пов'язаний здебільшого з російською історіографією.

Також Путін шкодував про розпад СРСР, продовжував розвивати наративи про «зовнішнє управління», «громадянську війну» та фактично назвав Україну «проєктом польсько-австрійських ідеологів».

Президент Зеленський коментуючи статтю Путіна зазначив, що обовʼязково проаналізує її, як тільки знайде для цього час. 

Скріншот відео: Офіс президента України/YouTube

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5964
Переглядів
Коментарі
Ігор
14:16 / 28 Липня 2021
Шкода, що нащадки однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи, з 1919 року, патріотично втрачають державність та проїдають свою країну. Дві революції закінчились влаштуванням кумів, друзів з Рошену, Кварталу, Регіонів на «хлібні до корупції» посади. Створювали безліч корупційних чиновницьких термітників для проїдання України продажними «патріотами», які довели свою країну до такого стану. Навіть від Польщі на 80 років відстали. Ці нащадки у вишиванках, не тільки не Альфа, навіть не Бета – на найнижчому щаблі розвитку.
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду