19:23
П'ятниця, 23 Жовтня 2020

КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська

1 298
Комісія рекомендує редакції уважно ставитись до повідомлень правоохоронних органів, що можуть містити дискримінаційний контент, а також не зазначати у повідомленнях про кримінальні злочини інформацію про національность.
КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська
КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська

Комісія з журналістської етики оголосила редакції агенції новин «Фіртка» публічний осуд через матеріал «У Франківську "муніципали" знайшли у рома крадений телефон (фото)» від 14 серпня 2020 року. Рішення комісії розміщено на офіційному сайті. Сама публікація, яка перебувала на розгляді, розміщена за посиланням.

Комісія вважає, що в матеріалі на сайті агенції новин «Фіртка» порушені пункти 6, 8 та 15 Кодексу етики українського журналіста, зокрема, наголошується на національності людини, хоча в цьому не було необхідності.

Враховуючи усю небезпеку поширення ксенофобії, неуважність редакції при підготовці повідомлення, що містить дискримінаційний контент, Комісія оголосила редакції агенції новин «Фіртка» публічний осуд.

КЖЕ рекомендує редакції уважно ставитись до повідомлень правоохоронних органів, що можуть містити дискримінаційний контент, а також не зазначати у повідомленнях про кримінальні злочини інформацію про національность, релігійні уподобання, політичні погляди або інші відомості про підозрюваних чи злочинців, якщо у цьому немає вкрай нагальної потреби, а такі ознаки можуть викликати ксенофобію щодо певної групи громадян.

Також рекомендують не вводити аудиторію в оману, видаючи повідомлення комунальних підприємств або приватних охоронних фірм («Муніціпальна інспекція» тощо) за повідомлення офіційних правоохоронних органів, перелік яких визначений законодавством.

КЖЕ радить колегам журналістам та редакторам ознайомитись з рекомендаціями правозахисниці Ольги Веснянки, які викладені у матеріалі «Без узагальнень та мови ворожнечі: як журналістам писати про ромів» на сайті «Детектор медіа».

Із повним текстом рішення КЖЕ можна ознайомитись тут.

Раніше КЖЕ висловила публічний осуд виданню «Обозреватель» за матеріал про Пальчевського.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1298
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду