Комісія з журналістської етики оголосила дружнє попередження виданню «Рівне.Медіа»

Комісія з журналістської етики оголосила дружнє попередження виданню «Рівне.Медіа»

24 Вересня 2020
2543
24 Вересня 2020
16:01

Комісія з журналістської етики оголосила дружнє попередження виданню «Рівне.Медіа»

2543
КЖЕ знайшла порушення в матеріалі про результати соцопитувань.
Комісія з журналістської етики оголосила дружнє попередження виданню «Рівне.Медіа»
Комісія з журналістської етики оголосила дружнє попередження виданню «Рівне.Медіа»

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) знайшла порушення трьох положень Кодексу етики українського журналіста в матеріалі «Результати соцопитувань: Віктор Шакирзян лідер електоральних вподобань у Рівному», опублікованому інтернет-виданням «Рівне.Медіа» 10 вересня. Про це йдеться в рішенні КЖЕ.

На думку КЖЕ, рівненське видання порушило такі положення етичного кодексу:

  • 6. Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста. Журналісти та редактори повинні здійснювати кроки для перевірки автентичності усіх повідомлень, відео- та аудіо матеріалів, отриманих від представників загалу, фрілансерів, прес-служб та інших джерел.
  • 9. Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.
  • 11. Не допускається таке вибіркове цитування соціологічних досліджень, яке призводить до викривлення змісту. Журналістські опитування громадян не повинні фабрикуватися з метою отримання наперед визначеного результату.

Представники «Рівне.Медіа» пояснили КЖЕ, що новина була побудована на аналізі результатів соціологічного дослідження, яке проводили представники соціологічної групи «Вибір», які курує Роман Микитюк. Після спілкування з КЖЕ видання доповнило новину, додавши до неї посилання на першоджерело результатів опитування.

КЖЕ оголосила «Рівне.Медіа» дружнє попередження, враховуючи готовність видання до співпраці.

Також КЖЕ закликала журналістів ретельніше підходити до публікації результатів соціологічних досліджень у передвиборчий період та нагадала про свої Рекомендації щодо поширення інформації про результати соціологічних опитувань:

  • обов’язково зазначати усі дані, пов’язані з опитуванням, яке цитується, відповідно до вимог законодавства;
  • онлайн-медіа варто додавати посилання безпосередньо на результати дослідження, оприлюднені на офіційних сайтах компаній, що проводять або замовляють опитування, що, однак, не може замінити виконання вимог, пов’язаних з зазначенням усіх необхідних даних про цитоване опитування;
  • утримуватись від поширення результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, протягом останніх двох днів перед днем голосування, а також результатів опитування виборців щодо їхнього волевиявлення під час голосування до його закінчення;
  • утримуватись від цитування результатів соціологічних опитувань, проведених неперевіреними компаніями або такими, що не розкривають усі дані, передбачені законом;
  • не інтерпретувати результати опитувань на користь того чи іншого кандидата, оскільки журналісти в новинних матеріалах повинні утримуватись від власних прогнозів, оцінок чи інших коментарів щодо результатів оприлюднених досліджень;
  • у бекграунді до публікацій щодо кандидатів на виборах інтернет-виданням варто подавати результати кількох опитувань, проведених різними компаніями, якщо вони мають суттєві відмінності (більше статистичної похибки). Не варто посилатись лише на опитування, результати якого є більш сприятливими для кандидата, а за наявності кількох альтернативних опитувань із несуттєвими відмінностями варто надавати перевагу тому, яке проводилося пізніше;
  • залучати незалежних експертів для тлумачення результатів опитувань громадської думки щодо виборів.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2543
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду