Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 жовтня 2023 року

Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 жовтня 2023 року

20 Жовтня 2023
580

Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 жовтня 2023 року

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
580
«Аутизм» Путіна та культура на фронті
Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 жовтня 2023 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 жовтня 2023 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: Суспільне, «1+1», ICTV/СТБ, «Рада».

Блоків «Інтера» та «Ми — Україна» цієї доби в національному етері не було.

У нічному блоці марафону працювала команда Суспільного. Повторили частину гостьової студії та підсумкового випуску новин попередньої доби, а також показали інтерв’ю створені регіональними філіями мовника. Зокрема, розмови з військовослужбовцями Станіславом Керодом, Святославом Сірим та Юрієм Басюком, а також зі співзасновницями благодійного фонду «Мачок» Ольгою Сторожук і Юлією Куліш.

Протягом першої години у блоці «1+1» повторили випуск програми «Нічна Варта», у якій говорили з виконавчим директором «Центру економічної стратегії» Глібом Вишлінським. Вперше програму показали 14 жовтня цього року. Зазначимо, що під час ранкової трансляції плашки «повтор» на екрані не було.

У блоці «1+1» показали програму «Оперативний черговий». Тут із військово-політичним оглядачем Олександром Коваленком та Іллею Євлашем, речником східного угрупування військ,  обговорювали ситуацію на фронті. 

Світлана Гринчук, заступниця міністра енергетики України, говорила про сценарії на випадок блекаутів: у разі ударів по енергооб’єктах, будуть діяти справедливі графіки відключень світла.

У студії «1+1» гостем був режисер Ахмет Сеїтаблаєв, який зараз служить у ТРО.  Він розповідав про творчий візит в Авдіївку, де цивільним показували документальні стрічки. Митець вважає, що людям, які живуть на лінії зіткнення, потрібні позитивні емоції — важливо бачити, як люди виживають, спілкуються, впізнавати свої історії. «...Культура не може бути поза політикою і війною, тому що, на моє переконання — культура і є політикою, бо вона формує кожну людину. І людина відбувається в ту людиною, яка насичується здобутками культури — це і освіта, і спілкування з людьми, і казки, які нам розповідають матері та татусі…», – сказав Сеїтаблаєв. 

У студії ICTV говорили про протидію торгівлі людьми. Спеціалістка програми з питань захисту представництва міжнародної організації з міграції в Україні Анна Чернявська акцентувала увагу на трудовій експлуатації. За статистикою 2023 року, серед країн, де  найчастіше експлуатувалися українці, лишається Україна. Це пов’язано із високим рівнем вразливості населення та наслідками війни. Вона сказала, що понад 20 мільйонів українців втратили дохід. 


У блоці каналу«Рада» після коментаря Михайла Подоляка, радника голови Офісу президента України, який говорив про дивну поведінку диктатора Володимира Путіна під час саміту в Китаї, ведуча сказала:  «Так, дуже схоже на аутизм». Нємцева згодом в ефірі вибачилась за некоректне висловлювання, і визнала помилку. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
580
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду