Про що говорили в етері спільного телемарафону 29 червня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Рада», ICTV/СТБ, Суспільне, «Україна 24», «Інтер».
У блоці «Ради» проблему безпеки цивільних обговорили з військовим експертом Костянтином Машовцем. Він вважає, що людям слід самостійно розпоряджатися власною безпекою, зокрема й під час повітряної тривоги, тому вибір — йти в укриття чи не йти — має бути особистим вибором кожної людини.
Наприкінці блоку «Ради» повторили годину етеру минулої доби, в якому Назар Довгий провів розмови з кандидатом політичних наук Сергієм Джерджем, політологом Петром Олещуком і генерал-майором запасу СБУ Віктором Ягуном.
З директором «Укрпошти» Ігорем Смілянським у блоці ICTV/СТБ обговорили запуск нової поштової марки «Українська мрія».
Фінансовий аналітик Сергій Фурса у гостьовій студії ICTV/СТБ розповів про те, як санкції вже працюють проти російської економіки. Він сказав, що заборона імпорту золота не обнулить доходи Росії від цієї галузі, проте багато компаній закриються, а люди втратять роботу — і це завдасть збитків економіці ворога.
У блоці Суспільного частину етеру присвятили розмові про таке поширене явище, як ігнорування повітряних тривог. Про важливість дотримання заходів особистої безпеки говорили з психотерапевтом Олегом Чабаном, речником ДСНС України Олександром Хорунжим, першим заступником міністра внутрішніх справ України Євгеном Єніним та журналістом Сергієм Ауслендером.
Олег Чабан пояснив: коли людина постійно перебуває у напруженні, вона втомлюється та звикає, починає нехтувати тривогами. Коли лунає сигнал тривоги, а далі нічого страшного у безпосередній близкості не відбувається, реакція на цей сигнал зникає. Щоб позбутись цієї втоми, людям необхідно усвідомлювати, що ніде на всій території України наразі немає 100% безпеки, тож якщо лунає сигнал-попередження, на нього треба реагувати.
Про побудову індустріальних парків у блоці каналу «Україна 24» говорили з нардепом Дмитром Кисилевським. Як він розповів, інвестори цих парків отримають податкові та митні пільги, засновником же такого парку може бути будь-який власник землі, який має від десяти до тисячі гектарів. Загалом зараз в Україні створено 53 індустріальні парки.
Виконавчого директора компанії Ріната Ахметова ДТЕК Дмитра Сахарука в етері каналу «Україна 24» знову титрують як «енергетика компанії». Він розповів про роботу енергетиків в умовах війни та відновлення електропостачання.