Нацрада зареєструвала канали Discovery, «Поверхності» та Кірноса

Нацрада зареєструвала канали Discovery, «Поверхності» та Кірноса

9 Листопада 2023
955
9 Листопада 2023
15:18

Нацрада зареєструвала канали Discovery, «Поверхності» та Кірноса

955
Реєстранти з Великої Британії та США.
Нацрада зареєструвала канали Discovery, «Поверхності» та Кірноса
Нацрада зареєструвала канали Discovery, «Поверхності» та Кірноса

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала 22 лінійні іноземні медіа. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 9 листопада.

Серед зареєстрованих група каналів Discovery: Animal Planet, Discovery Channel, Discovery Science, Travel Channel, Food Network. Правовласник каналів «Діскавері Корпорет Сервісес Лімітед» (Discovery Corporate Services Limited), Велика Британія. За інформацією регулятора, програма Animal Planet транслюватиметься 19-ма мовами для споживачів 28 країн. Решта каналів — двомовні. Глядачам буде доступний контент про стиль життя, відпочинок, здоров’я, подорожі, а також культурологічний, освітній, просвітницький.

Також реєстрацію отримали канали Рудольфа Кірноса: 4ever drama, 4ever cinema, 4ever theater, UA Music, Black, Viva Latino. Правовласник «Ру мьюзік інк» (RU Music Inc). ТОВ «Ру мьюзік продакшн» хотіла зареєструвати шість каналів на початку серпня. Однак каменем спотикання стало мовне питання. У заявці, поданій до Нацради, мова каналів вказана як російська. Однак під час засідання представник каналів Рудольф Кірнос сказав, що насправді канал Black виходить англійською, а Viva Latino — іспанською, UA Music — українською. Лише кіноканали виходять російською, тому що в ефірі фільми, випущені ще до 1991 року. Переважно це старі радянські фільми. Виявилося, що при поданні заявки на реєстрацію представники каналів припустилися помилки та випадково вказали російську мовою всіх каналів. Тому члени Нацради були не готові ухвалювати рішення і вирішили перенести розгляд питання для того, щоби внести зміни в документи. Відтоді це питання на засідання не виносили.

Реєстрацію отримали і канали «Поверхность-інвест»: Raz 1, Raz 2, Raz 3, Pv+, Kino 2, Sport 5, Sport 6. Телеканали розраховані на споживачів України, Латвії, Литви, Естонії, Молдови. Трансляція їх ведеться із США. Формат програм — про стиль життя, відпочинок, подорожі, просвітницький, культурологічний, а також дитячий, здоров’я, фільмовий, спортивний. Правовласник цих іноземних лінійних медіа — ТОВ «Мрія медіа продакшенс» (Mriya Media Productions, llc), США.

Також регулятор зареєстрував  канали Travelxp 4K та Travelxp (HD), орієнтовані на аудиторію країн Європи, США та Азії. Трансляція їх здійснюється трьома мовами із Великої Британії. Правовласником є компанія «Медіа ворлдвайд лімітед» (Media Worldwide Limited), Велика Британія.

Окрім цього зареєстровані телеканали Trace Sports Stars, правовласник — компанія «Трейс юк ворлд лтд» («Trace Uk World Ltd»), Велика Британія,  і Gagsnetwork, правовласник — компанія «АФЛ продакшенс ллс» (Afl productions llc), США. Перший канал — розважальний, спортивний, музичний; трансляція програм вестиметься трьома мовами. Другий — розважальний, програми будуть без діалогів, з музичним супроводом та інтершумами. Обидва канали орієнтуються на глядачів у країнах усього світу.

Нагадаємо, раніше іноземним каналам, щоби провайдери платного телебачення могли легально транслювати їх у своїх мережах, потрібно було потрапити до списку адаптованих каналів, які відповідають Європейській конвенції про транскордонне мовлення й українському законодавству. Однак після вступу в дію закону «Про медіа» дозволяється ретранслювати без обмежень канали з країн ЄС. Решта іноземних медіа мають зареєструватись у Нацраді.

Як уже повідомляв «Детектор медіа», заяви на реєстрацію подали понад 20 каналів.

Скриншот відео: Національна рада / ютуб

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
955
Читайте також
04.12.2023 16:23
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 200
07.06.2023 20:46
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 753
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду