Заявки на реєстрацію в Нацраді подали DTX, Travel Channel, Animal Planet тощо

Заявки на реєстрацію в Нацраді подали DTX, Travel Channel, Animal Planet тощо

27 Жовтня 2023
1631
27 Жовтня 2023
15:49

Заявки на реєстрацію в Нацраді подали DTX, Travel Channel, Animal Planet тощо

1631
Регулятор розглядатиме ці заявки на подальших засіданнях.
Заявки на реєстрацію в Нацраді подали DTX, Travel Channel, Animal Planet тощо
Заявки на реєстрацію в Нацраді подали DTX, Travel Channel, Animal Planet тощо

Заяви на реєстрацію до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення подали  щодо понад 20 іноземних каналів. Про це йдеться у відповіді регулятора на запит «Детектора медіа».

30 вересня втратив чинність Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються, який формувала Національна рада з питань телебачення та радіомовлення. З того часу, відповідно до норм закону «Про медіа», провайдери мають оновити свої пакети. Перший заступник голови Нацради Валентин Коваль 13 жовтня під час під час National Media Talk  сказав, що не всі провайдери це зробили. Однак чи реагуватиме і як на це Нацрада, він ще не знав.

«Детектор медіа» звернувся до регулятора із запитом, щоб дізнатись, які канали подались на реєстрацію. Тому що на початок жовтня реєстрацію отримав лише канал Music Box Polska (юридична особа ТОВ «Мьюзік бокс Україна»).

«Інформуємо, що до Національної ради звернулась низка заявників стосовно реєстрації іноземних лінійних медіа, зокрема: ТОВ “РУ мьюзік продакшн”, ТОВ “Поверхность-Інвест”, ТОВ “Медіа Контент”, ТОВ “Сонар Медіа”, ТОВ “Агентство “Клас”, ПГО “Віковічне слово”, ТРК “Телебачення віковічного слова” та Ткаченко А. В. Подані заяви про реєстрацію таких каналів: “4ever drama”, “4ever theater”, “4ever cinema”, “UA music”, “Black”, “Sport6”, “Sport5”, “Kino2”, “Raz1”, “Raz2”, “Sport 1Baltic”, “Sport 2Baltic”, “Travel XP 4K”, “Trace sports stars”, “DTX”, “Travel Channel”, “Animal Planet”, “EnglishClub TV” та інших», — йдеться у повідомленні Нацради.

 Нагадаємо, тепер для трансляції провайдерів дозволені чотири категорії каналів. Насамперед ті, що мають українську ліцензію або реєстрацію. Також провайдери можуть показувати канали, які мовлять на підставі тимчасових дозволів, і канали, які походять із країн Європейського Союзу, якщо їх трансляція не обмежена через санкції. Окрім цього, обов’язковим для всіх провайдерів є перелік каналів «універсального медіасервісу». Однак Велика Британія з 2020 року не є членом ЄС, а США у згаданому Переліку немає.

У Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, які раніше були дозволені для ретрансляції, було дев’ятнадцять каналів із реєстрацією у Сполученому Королівстві. Серед цих каналів — інформаційні мовники BBC World News та СNN, шість каналів Discovery: Discovery Channel (Europe), ID Investigation Discovery, Discovery Science (EMEA), Animal Planet HD, TLC CAAC, DTX. 

Каналів з реєстрацією у США в переліку було п’ятнадцять. При цьому майже всі вони належать двом українським власникам: групі компаній «Поверхность» Віктора Самойленка та Рудольфу Кірносу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1631
Читайте також
10.08.2023 14:02
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 513
07.06.2023 20:46
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 737
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду