Нацрада оголосила конкурс для каналів, які бажають мовити в МХ-7

Нацрада оголосила конкурс для каналів, які бажають мовити в МХ-7

20 Липня 2023
4770
20 Липня 2023
12:30

Нацрада оголосила конкурс для каналів, які бажають мовити в МХ-7

4770
Заявки можна подавати до 21 вересня 2023 року.
Нацрада оголосила конкурс для каналів, які бажають мовити в МХ-7
Нацрада оголосила конкурс для каналів, які бажають мовити в МХ-7

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила  конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі із загальнонаціональною категорією покриття (МХ-7). Таке рішення регулятор ухвалив  20 липня.

Кількість вільних каналів у мультиплексі — 12,  формат мовлення SD. Участь у конкурсі можуть взяти канали, які мають намір мовити 24 години на добу. Умови конкурсу: обсяг національного продукту не менше 60%,  відсутність ретрансляції.

Максимальний розмір ліцензійного збору — 4 млн 28 тис., розмір конкурсної гарантії 402 тис.

Подавати заявки можна до 21 вересня 2023 року.  Регулятор їх має розглянути до 20 грудня.

Нагадаємо, на минулому засіданні Нацрада оголосила конкурс на отримання ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотної мережі МХ-7. Це майже формальна дія, тому що мультиплекс будує Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ) і він має стати постачальником.

Концерн РРТ (належить до сфери управління Держспецзв’язку) повідомляв, що готовий до запуску державного мультиплексу — загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7.

«МХ-7 будується за технологією європейського стандарту ефірного цифрового телебачення другого покоління DVB-T2 у смузі частот метрового діапазону (174–230 МГц)», — ідеться в повідомленні парламенту.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що Концерн РРТ планує запустити державний мультиплекс МХ-7 улітку 2023 року.

Мультиплекси MX-1, MX-2, MX-3 та MX-5 «Зеонбуду» транслюються в дециметровому діапазоні. У більшості користувачів цифрового ефіру інші антени. Через це медіагрупи одразу розкритикували проєкт, так само як і «Зеонбуд». Зацікавленими ввійти в цифровий мультиплекс були нішеві канали, які прагнули розширити своє покриття. Серед них — мовники Медведчука, Мураєва і Столара, які вже закриті або припинили свою трансляцію.

У січні 2022 року Концерн РРТ купив обладнання на 288,89 млн грн і почав його монтаж для запуску загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7.

24 лютого 2022 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення мала розглядати питання про державний мультиплекс МХ-7 Концерну РРТ. Однак цього дня розпочалося повномасштабне втогнення Росії.

Через кілька тижнів, 19 березня, президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яким підпорядкував «Зеонбуд» Концерну РРТ. Воно запровадило особливий режим роботи для оператора цифрового ефірного телебачення — компанії «Зеонбуд» — «у складі Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення» і, відповідно, під керівництвом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, якій підпорядковується концерн.

За перший рік великої війни в цифрових мультиплексах «Зеонбуду» звільнилося багато місць. Переважно через закриття всіх каналів з медіагрупи «Україна» Ріната Ахметова. Регулятор почав видавати дозволи на мовлення в цифрі на вільних частотах.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4770
Читайте також
22.09.2023 11:00
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
5 030
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду