Комітет з питань свободи слова розглянув поправки до проекту «Про доступ до публічної інформації»

2 Листопада 2010
15117
2 Листопада 2010
17:20

Комітет з питань свободи слова розглянув поправки до проекту «Про доступ до публічної інформації»

15117
Комітет з питань свободи слова розглянув поправки до проекту «Про доступ до публічної інформації»

2 листопада на спеціальному засіданні Комітет з питань свободи слова та інформації ще раз розглянув проект закону «Про доступ до публічної інформації» № 2763. У засіданні взяли участь семеро членів комітету: Андрій Шевченко, Юрій Стець, Олена Бондаренко, Володимир Ландік, Віктор Уколов, Олена Кондратюк, Олександр Абдуллін, також народний депутат Едуард Павленко, представник уповноваженого з прав людини Володимир Яценко, представники громадських організацій та руху «Стоп цензурі!».

 

Обговоривши пропозиції народного депутата Павленка та уповноваженого з прав людини, члени комітету більшістю голосів врахували частину з них повністю або частково. За словами голови комітету Андрія Шевченка, формальних перешкод для розгляду законопроекту № 2763 в залі більше немає.

 

Володимир Яценко просив вилучити більшість норм, які стосуються уповноваженого з прав людини, оскільки це, на його думку, суперечить Конституції України та діючому закону про омбудсмана. Але члени комітету відхилили ці поправки, оскільки вони не були внесені згідно з термінами розгляду законопроекту. «Після прийняття  закону про доступ до публічної інформації у Кабміну буде два місяці для того, щоб внести зміни до діючих законів», - зауважив Андрій Шевченко. Натомість була врахована пропозиція Едуарда Павленка щодо зменшення кількості сторінок копій документів для задоволення запиту на інформацію з 50-ти до 10-ти, які запитувачу мають зробити безкоштовно.

 

За додаток до таблиці законопроекту голосували лише представники опозиції: Абдуллін, Кондратюк, Уколов, Стець та Шевченко. Бондаренко і Ландік відмовилися підтримати документ, оскільки 2 листопада зареєстрували свій законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо забезпечення доступу до публічної інформації. Як сказала Олена Бондаренко, проект № 7123 містить дух і філософію законопроекту «Про доступ до публічної інформації», але має більш точну термінологію. «У нас були претензії до проекту № 2763, тому ми підготували свій», - сказала Олена Бондаренко. Це не є альтернативним законопроектом, скоріше доповненням до закону «Про інформацію».

 

Андрій Шевченко, для якого реєстрація ще одного законопроекту про доступ до публічної інформації стала новиною, запропонував вихід із цієї ситуації. «У мене є елегантний вихід: ми приймаємо законопроект "Про доступ до публічної інформації", а потім проект Бондаренко і Ландіка перетворюємо в законопроект про внесення змін до закону про доступ до публічної інформації», - зазначив Андрій Шевченко.

 

Володимир Ландік у коментарі ТК сказав, що проект «Про доступ до публічної інформації» не набере достатньої кількості голосів, тому вони вирішили зареєстрували ще один.

 

Як відомо, Верховна Рада має розглядати у повторному другому читанні проект закону № 2763 «Про доступ до публічної інформації», зареєстрований ще влітку 2008 року головою Комітету з питань свободи слова та інформації Андрієм Шевченком. Ухвалити закон про доступ до публічної інформації депутатів неодноразово закликали журналісти, зокрема і рух «Стоп цензурі!». 1 листопада активісти провели театралізоване дійство біля офісу Партії регіонів, вимагаючи від цієї політичної сили підтримати свого лідера Віктора Януковича, який висловлював підтримку законопроекту, і проголосувати за цей закон.

 

Нагадаємо, що законопроект «Про доступ до публічної інформації» за дорученням голови Верховної Ради Володимира Литвина був включений до розкладу засідань Верховної Ради на 8 липня 2010 року, але був знятий з порядку денного. Наступного дня, 9 липня, Верховна Рада не підтримала цей законопроект у другому читанні та в цілому, відправивши його на повторне друге читання. 21 жовтня Рада перенесла розгляд законопроекту на 2 листопада. На перенесенні наполягли члени фракції Партії регіонів. Однак законопроект зник з порядку денного, а на погоджувальній раді 1 листопада Володимир Литвин доручив комітету провести засідання і розглянути цей законопроект, запросивши уповноваженого з прав людини та всіх охочих.

 

Тим часом депутати від Партії регіонів зареєстрували свій законопроект про доступ до публічної інформації.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15117
Читайте також
29.03.2011 09:33
Іван Красіков, «Українська правда»
23 810
04.11.2010 10:00
Тарас Шевченко, для «Детектор медіа»
31 248
27.10.2010 17:53
Дмитро Чоповський, «Українська правда»
29 534
25.10.2010 10:52
Інна Кузнецова, «Радіо Свобода»
30 307
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду