«Схеми» святкують 10 років

«Схеми» святкують 10 років

17 Липня 2024
392
17 Липня 2024
16:57

«Схеми» святкують 10 років

392
За час роботи проєкту було чимало протидії — фізичні напади та дискредитаційні кампанії, прослуховування, стеження, підпал авто
«Схеми» святкують 10 років
«Схеми» святкують 10 років

10 років тому заснували «Схеми» — редакцію журналістських розслідувань у складі української служби «Радіо Свобода». Про це повідомила авторка й ведуча програми «Схеми» Наталя Седлецька.

«10 років. Рівно десятиліття тому ми заснували «Схеми» — редакцію журналістських розслідувань у складі української служби «Радіо Свобода». Тоді щойно переміг Майдан, а Росія розпочала відкриту агресію. Я дуже добре памʼятаю якими мотивами ми керувались, запускаючи новий проєкт. Місія «Схем» — стежити, щоб післяреволюційна влада не звернула з європейського шляху та виявляти приховані російські впливи на українську політику, які продовжували пронизувати та ослаблювати Україну зсередини», — написала Седлецька. 

За її словами, за час роботи проєкту було чимало протидії — фізичні напади та дискредитаційні кампанії, прослуховування, стеження, підпал авто.

Всі ці роки журналісти Схем системно викривали схеми збагачення українських можновладців, суддів, прокурорів, пояснюючи як високопосадова корупція сповільнює демократичний розвиток країни, пригнічує економіку.

Розглядали олігархат, який ще довго квітнув після революції як небезпечну вразливість, якою вправно користується Москва в своїх загарбницьких інтересах.

Розповідали про тих політично-бізнесових діячів, які бачили в Росії не ворога, а ринок збуту. Про політичні клани, які підгодовувались Кремлем, щоб в один момент за задумом ворога стати у керма України.

«Саме крізь призму великої російської загрози ми від дня заснування проєкту розглядали більшість деструктивних процесів в українському державотворенні. Саме тому у нас було багато як про Медведчука, про власників російських паспортів у владі, про схеми торгівлі з Росією та окупованим Кримом, так і про численних українських корупціонерів, які своїми діями системно ослаблювали українські державні інституції — відкидаючи Україну в минуле у розвитку.

Після 2022 року ми продовжили цю роботу, до якої додались і розслідування про російські воєнні злочини, про обхід Росією санкцій, про західні технології у російській зброї. Ми застосовуємо для цього усі роками накопичені уміння та інструменти — та розвиваємо нові», - написала авторка проєкту. 

Також Седлецька подякувала команді  за принциповість, за витривалість, за сталість та вірність місії, воїнам ЗСУ, партнерам та  аудиторії. 

Нагадаємо, що 4 червня 2024 року своє 10-річчя святкував інтернет-проєкт «Європейська правда».

Фото: Natalie Sedletska/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
392
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду