«Схеми»: Андрій Портнов з Іспанії переписав свій маєток під Києвом на дітей

«Схеми»: Андрій Портнов з Іспанії переписав свій маєток під Києвом на дітей

18 Квітня 2024
1178
18 Квітня 2024
18:34

«Схеми»: Андрій Портнов з Іспанії переписав свій маєток під Києвом на дітей

1178
У договорі дарування від 3 квітня 2024 року зазначається, що будинок загальною площею понад 1000 квадратних метрів та земельну ділянку у 0,65 гектара в селищі Козин рівними частинами отримали в якості подарунка від Портнова четверо його неповнолітніх дітей.
«Схеми»: Андрій Портнов з Іспанії переписав свій маєток під Києвом на дітей
«Схеми»: Андрій Портнов з Іспанії переписав свій маєток під Києвом на дітей

Ексзаступник голови адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов, який перебуває під санкціями США та виїхав з України, на початку квітня 2024 року переписав на своїх дітей великий маєток в селищі Козин під Києвом. Переоформленням майна в Україні займались близькі до Портнова юристи за довіреністю, яку він у січні засвідчив у нотаріуса в Мадриді. Про це йдеться в розслідуванні журналістів проєкту «Схеми», які отримав у своє розпорядження договір дарування від 3 квітня 2024 року.

Згідно з документом, будинок загальною площею понад 1000 квадратних метрів та земельну ділянку у 0,65 гектара рівними частинами отримали в якості подарунка від Портнова четверо його неповнолітніх дітей. Їхні інтереси при переоформленні майна у київського нотаріуса особисто представляла матір Анастасія Валяєва, яка з 2014 року має російське громадянство. Від імені Портнова за довіреністю діяла адвокатка Марина Парінова, яка представляла політика в судах за часів його перебування в Україні.

У договорі йдеться про те, що вартість подарованого майна становить 19 мільйонів гривень: 14,3 мільйона гривень за маєток та 4,7 мільйона гривень за 65 соток землі під ним.

Як з'ясували «Схеми», з 2016 року будинок, оцінений разом із земленю у 2,5 мільйони євро, був записаний на офшорну компанію з Віргінських островів Constellation Innovations Ltd. У 2020 році компанія продала цю нерухомість Андрію Портнову. Продавця представляв бізнесмен, екснардеп від «Партії регіонів» та сусід Портнова у Козині Андрій Веревський. Згідно з угодою, оплата мали бути здійснювати частинами пізніше, однак сам маєток мав бути одразу переданий в користування Портнова.

«Схеми» у 2022 році фіксували, що будинком користується родина Портнова. Проте лише в січні 2024 року політик посвідчив у нотаріуса в Мадриді свою заяву про те, що ним були «виконані всі вимоги та зобов’язання» за договором, і він просить зареєструвати будинок та землю на його власне ім’я у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Раніше «Схеми» розповіли, що родина Андрія Портнова володіє елітним майном у Росії. Нерухомість була придбана після Революції Гідності і оформлена на його цивільну дружину Анастасію Валяєву та її матір Лідію.

Нагадаємо, Андрій Портнов був першим заступником глави адміністрації президента часів Віктора Януковича. У 2018 році він також керував проросійським телеканалом NewsOne. Згідно з дослідженням проєкту UkraineWorld від Internews Ukraine від 2020 року, Портнов намагався дискредитувати Революцію Гідності та проєвропейські реформи в країні, а також просувати антизахідні програми за допомгою інтернет-ботів.

У лютому 2024-го Портнов подав до суду на Рух «Чесно» та НАЗК з вимогою виключити його з реєстру зрадників.  Від громадської організації Портнов хоче через суд отримати 250 тисяч гривень, до НАЗК фінансових претензій він не висуває. Хоча його ім’я занесено до бази осіб, які можуть бути зрадниками України, створеної антикорупційним відомством.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що Андрій Портнов подав до суду на hromadske через розслідування «Як віджимали Крим: ексклюзивні записи», яке з’явилось 27 грудня 2023 року. У ньому журналісти, спираючись на аудіозаписи з квітня-травня 2014 року, роблять висновок про те, що Андрій Портнов, імовірно, був куратором окупації Криму.

Це вже не перший позов Портнова до суду проти журналістів та громадських організацій.

Так, 26 грудня 2023 року Печерський районний суд Києва визнав недостовірною інформацію, що «порочить честь, гідність і ділову репутацію» Портнова, яка була опублікована в українських медіа. Йдеться про статтю Центру протидії корупції, яка вийшла в липні 2023 року на «Українській правді» і була передрукована виданням «Фокус». У своєму позові Портнов вимагав спростувати інформацію про те, що він є «колаборантом», «зрадником» і «проросійським діячем», і заперечував, що коли-небудь підтримував збройну агресію Росії проти України або розпалював ненависть до українського народу.

У серпні 2023 року Андрій Портнов подав до суду на головного редактора видання «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова. Предметом позову, за словами Бутусова, стали висловлювання журналіста у прямому ефірі щодо проросійських дій Портнова.

У квітні Портнов виграв справу проти «Схем» — Печерський районний суд Києва назвав інформацію про нібито причетність Портнова до підпалу автомобіля водія «Схем» «недостовірною» та зобов'язав медіа спростувати її. Перед тим, у жовтні 2019 року, журналісти проєкту «Схеми» заявили про тиск з боку Портнова, після того як він виклав персональні дані водія знімальної групи «Схем» Бориса Мазура. Портнов у відповідь пригрозив усій редакції «Схем» оприлюдненням їхніх особистих даних та «ненав’язливим супроводом у темний час доби». Пізніше, коли в серпні 2020 року невідомі спалили автомобіль Мазура, «Схеми» пов’язали підпал із попередніми погрозами Портнова. Після цього, у вересні 2020-го, Портнов подав позов проти редакторки «Схем» Наталії Седлецької та деяких ЗМІ (NV, Громадського, Прямого та 5 каналу) за те, що ті нібито поширювали «недостовірну» інформацію щодо нього.

Рада з питань захисту свободи слова і прав журналістів при Президентові України засудила тиск на журналістів проєкту «Схеми» з боку ексзаступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова та закликала останнього не користуватися журналістським посвідченням.

У грудні 2021 року США внесли колишнього першого заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова до санкційного списку. Його внесли до переліку осіб за так званим «актом Магнітського». До цього списку вносять високопосадовців, причетних до порушення прав людини та масштабної корупції. 

Фото: «Схеми»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1178
Читайте також
17.07.2024 16:57
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
539
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду