Ізраїльська поліція вилучила обладнання в офісах Al Jazeera

Ізраїльська поліція вилучила обладнання в офісах Al Jazeera

6 Травня 2024
626
6 Травня 2024
08:42

Ізраїльська поліція вилучила обладнання в офісах Al Jazeera

626
Уряд Ізраїлю проголосував за закриття місцевих представництв катарського телеканалу Al Jazeera.
Ізраїльська поліція вилучила обладнання в офісах Al Jazeera
Ізраїльська поліція вилучила обладнання в офісах Al Jazeera

5 травня уряд Ізраїлю одноголосно вирішив дозволити закрити канал Al Jazeera на 45 днів. Ізраїльська поліція провела обшук у місцевому представництві катарського телеканалу Al Jazeera й вилучила обладнання. 

Про це повідомляє The Times of Israel

Уряд Ізраїлю ухвалив рішення про закриття місцевих представництв катарського телеканалу Al Jazeera  відповідно до закону, прийнятого Кнесетом у квітні, який дозволяє тимчасове закриття іноземних ЗМІ, що завдають шкоди національній безпеці. 

«Кореспонденти Al Jazeera завдали шкоди безпеці Ізраїлю і підбурювали проти солдатів ЦАХАЛ. Прийшов час вигнати рупор ХАМАС з нашої країни», — заявив прем’єр-міністр. 

Рішення передбачає закриття офісів каналу в Ізраїлі, конфіскацію обладнання для мовлення, недопущення журналістів каналу до ефіру, виключення каналу з кабельних та супутникових компаній, блокування його вебсайту. 

Відразу після рішення уряду міністр зв’язку Ізраїлю Шломо Кархі підписав чотири накази телевізійним провайдерам Ізраїлю припинити трансляцію каналу Al Jazeera, а також розпорядження про закриття двох офісів мережі в Єрусалимі, конфіскацію трансляційного обладнання каналу, включаючи мобільні телефони, і блокування доступу до сайту Al Jazeera в Ізраїлі. 

Кархі сказав у заяві для преси, що рішення було прийнято «після отримання підтверджувальних позиційних документів і переконання прем'єр-міністра відповідно до закону». Закон вимагає від служб безпеки надавати професійні висновки про те, що відповідне ЗМІ становить загрозу національній безпеці. 

Уряд Ізраїлю публічно не оприлюднив доказів заяви про те, що канал Al Jazeera завдав шкоди національній безпеці. 

Зазначається, що поліція вилучила необхідне для трансляції обладнання в єрусалимських офісах редакції, після чого телеканал припинив мовлення в Ізраїлі. 

Він був недоступний на двох найбільших ізраїльських телепровайдерах Yes і Hot через кілька годин після рішення уряду.

Англомовні та арабські вебсайти Al Jazeera ще були доступні онлайн станом на вечір неділі, проте не в усіх інтернет-провайдерів. 

Редакція Al Jazeera у відповідь назвала рішення уряду Ізраїлю «злочинним актом» і заявила, що «придушення вільної преси в країні суперечить міжнародному та гуманітарному праву». 

«Медіа-мережа Al Jazeera рішуче засуджує і засуджує цей злочинний акт, який порушує права людини та основне право на доступ до інформації. Al Jazeera підтверджує своє право продовжувати надавати новини та інформацію своїй глобальній аудиторії», — йдеться в заяві редакції.  

Al Jazeera залишався в Газі протягом усієї війни, транслюючи сцени авіаударів і переповнених лікарень та звинувачуючи Ізраїль у масових вбивствах. Арабська версія мовника часто публікує дослівні відеозаяви ХАМАСу та інших бойових угруповань у регіоні. Медіа заперечує, що займається підбурюванням до війни проти Ізраїлю. 

Times if Israel також зазначає, що голосування щодо закриття Al Jazeera було відкладене 2 травня через занепокоєння, висловлене керівниками Моссаду та Шин Бет, що закриття підтримуваного Катаром каналу може зашкодити переговорам щодо звільнення ізраїльських заручників. 

Нагадаємо, 20 жовтня 2023 року уряд Ізраїлю затвердив правила, які дозволяють тимчасово закривати іноземні новинні канали під час надзвичайних ситуацій. Міністр зв'язку країни Шломо Кархі ініціював ухвалення цих правил, щоби закрити філію каналу «Аль-Джазіра», який, за його словами, загрожує національній безпеці Ізраїлю.  Генштаб та розвідка Ізраїлю підтримали цю ініціативу міністра зв’язку.

У листопаді 2023 року Кабінет безпеки Ізраїлю проголосував за закриття ліванської супутникової станції новин «Аль-Маядін», керуючись надзвичайними правилами, прийнятими у жовтні. Закрити станцію запропонував міністр зв'язку Шломо Кархі. Він  заявив, що передачі «Аль-Маядіна» «слугують інтересам ворогів Ізраїлю» та завдають шкоди національній безпеці. 

1 квітня 2024 року парламент Ізраїлю Кнесет схвалив так званий закон про «Аль-Джазіру», який дає прем'єр-міністру та міністру зв'язку країни повноваження видавати розпорядження про тимчасове закриття іноземних видань, що працюють в Ізраїлі, та конфіскацію їхнього обладнання, якщо вважається, що вони «завдають реальної шкоди державній безпеці».

За кілька днів після цього Міжнародний інститут преси (IPI) закликав Ізраїль утриматися від заборони міжнародних медіа, включно з каналом «Аль-Джазіра», забезпечити безпеку журналістів і захистити право вільно висвітлювати війну в Газі. Виконавчий директор IPI Фране Мароевич звернувся до влади Ізраїлю з вимогою припинити кампанію проти мовника.

Фото: Times of Israel

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
626
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду