Кремінь просить Warner Bros. Discovery створити аудіодоріжку українською на телеканалах компанії, які транслюють в Україні
Кремінь просить Warner Bros. Discovery створити аудіодоріжку українською на телеканалах компанії, які транслюють в Україні
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що звернувся до Warner Bros. Discovery з проханням створити українськомовну аудіодоріжку для програм телеканалів компанії, що транслюються в Україні. Йдеться, зокрема, про канали Discovery Channel, CNN, Eurosport, Animal Planet, Science Channel. Про це він написав на своєму офіційному сайті.
За словами мовного омбудсмана, наразі ці мовники пропонують для перегляду в Україні програми лише російською мовою.
У своєму листі, адресованому президенту компанії Девіду Заславі, Кремінь наголосив, що забезпечення доступності інформації державною мовою зміцнюватиме Україну в умовах російської збройної агресії.
«Ми впевнені, що запровадження української мови на зазначених каналах сприятиме не лише забезпеченню прав громадян України на доступ до інформації рідною мовою, а й розширенню аудиторії, підвищенню рейтингів ваших каналів та додасть їм конкурентних переваг на українському ринку», — йдеться в листі Кременя до керівника Warner Bros. Discovery.
Крім цього, Тарас Кремінь звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо необхідності ініціювати перемовини з провідними іноземними медіакомпаніями з тою ж метою — створення українськомовного звукового ряду для телепрограм міжнародних мовників.
У своєму повідомленні Уповноважений із захисту державної мови зазначив, що його зверненню до Warner Bros. Discovery передували скарги, які українці надсилали щодо програм з російським озвученням, що провайдери аудіовізуальних послуг включають до своїх пакетів. У скаргах ішлося зокрема про телеканали Eurosport, AMC, History HD, Viasat тощо.
Кремінь нагадав, що порядок використання мови у сфері телевізійного і радіомовлення регулюється Законом України «Про медіа».
«Згідно з частиною 5 статті 4 Закону на території України не обмежується приймання чи ретрансляція радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, які походять з країн-членів Європейського Союзу, а також інших радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також вимогам, установленим цим Законом», — зазначив Уповноважений.
Телеканали Eurosport, AMC, History HD, Viasat є іноземними лінійними медіа, що походять з держав-членів ЄС: Eurosport походить з Франції (мова програм — російська та англійська), AMС — з Чехії (мова програм — російська), History HD — з Німеччини (мова програм — російська), а телеканали Viasat зареєстровані в Естонії.
Тому включення цих каналів, які здійснюють мовлення російською мовою, до пакетів провайдерів аудіовізуальних послуг українським законодавством не заборонене.
«Водночас варто зазначити, що відповідно до частини 14 статті 40 Закону провайдери аудіовізуальних сервісів зобов’язані забезпечувати в кожному з пакетів телеканалів, доступ до яких надається користувачам, частку телеканалів, що розповсюджуються державною мовою, в обсязі не менше, ніж 60% від загальної кількості телеканалів у такому пакеті», — наголосив Кремінь.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав бізнес прибрати з назв торговельних марок «російськомовні покручі та обсценну лексику».
Читайте також:
- Тарас Кремінь звернувся до Дениса Шмигаля з листом про необхідність підготовки заходів з мовної євроінтеграції
- Українська мова в радіоефірі: зникли російськомовні пісні, але ведучі та експерти все ще послуговуються недержавною
- З 1 січня 2024 року мінімальна частка української мови в теле- і радіоефірі має становити 90%
На фото: Тарас Кремінь / Максим Поліщук, «Детектор медіа»