Телеканали розглядають можливість зміни формату марафону «Єдині новини», — МКіП
Телеканали розглядають можливість зміни формату марафону «Єдині новини», — МКіП
Українські телеканали розглядають можливість зміни формату загальнонаціонального марафону «Єдині новини». Про це т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив в інтерв'ю «Українському радіо», передає Укрінформ.
«Мені здається, що вже найближчим часом такі пропозиції будуть випрацювані», — сказав Карандєєв.
При цьому він висловив переконання, що рішення про запровадження мовлення ключовими телерадіоорганізаціями у форматі телемарафону «Єдині новини» було надзвичайно актуальним на першому етапі війни.
«Коли взагалі зупинилася економіка України, коли зупинилися рекламні надходження до телеканалів, коли нам треба було в форматі "ванвойсу" доносити до громадян оперативну й актуальну інформацію. Ми випрацювали такий формат, і наші ключові мовники взяли кожен свою нішу й наразі виконують ті задачі, які стоять. Хтось краще виготовляє українські новини, хтось краще працює з закордонними пунктами, у когось є більш налагоджені й цікавіші продукти студійного вироблення. Тобто кожен з учасників телемарафону доєднався своїм ресурсом. Справді, хтось більше робить роботу, хтось менше, але наразі це єдиний продукт», — додав тимчасовий очільник МКІП.
За його словами, марафон досяг цієї мети, оскільки до громадян України надходила необхідна, важлива, оперативна інформація щодо подій в країні.
Водночас, підкреслив Карандєєв, «життя йде, змінюються і наше бачення, і формати, запрацювала економіка, з’явилися рекламодавці. Сьогодні телеканали розглядають можливість зміни цього формату».
Карандєєв вважає, що для телеканалів є важливим внесення нових форм, нових форматів.
«Мені здається, що вже найближчим часом такі пропозиції будуть випрацювані. І консолідованим рішенням, так само як ухвалювали рішення про запровадження “Єдиних новин”, будуть і внесені зміни в цей формат. Донині держава сприяє, зокрема, фінансово, реалізації цього проєкту, покриваючи ті витрати, які здійснюють телеканали для забезпечення всіх громадян України важливою інформацією, яка нам необхідна для прийняття важливих рішень», — сказав виконувач обов’язків міністра.
Наприкінці грудня 2023 року «Детектор медіа» повідомляв, що в українському суспільстві зменшується довіра до національного телемарафону «Єдині новини». Такого висновку дійшли аналітики Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), порівнявши результати трьох соціологічних досліджень, проведених у травні 2022-го, у жовтні 2023-го і в грудні цього ж року.
А народний депутат із фракції «Голос», голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин висловив думку, що якщо телемарафон не стане якіснішим, він себе вичерпає і, ймовірно, не переживе 2024 рік.
Під час онлайн-зустрічі з медійниками з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку Володимир Зеленський назвав телемарафон «одним із ключових етапів в історії незламності нашої держави».
Раніше в Офісі президента пообіцяли переформатувати єдиний телемарафон і закликали його не демонізувати.
Читайте також:
-
Наталія Лигачова: Керівники телемарафону хочуть від журналістів спрощення, а не складної реальності
-
Спільний телемарафон — інформаційна ППО в цивілізаційній війні
-
Із кожної праски. Усе, що варто знати про національний телемарафон
-
Данілов в інтерв’ю «УП»: «Людини, яка керує телемарафоном, в цій країні не існує»