Ярослав Юрчишин не вважає, що в Україні потрібно заборонити телеграм

Ярослав Юрчишин не вважає, що в Україні потрібно заборонити телеграм

26 Грудня 2023
1875
26 Грудня 2023
23:12

Ярослав Юрчишин не вважає, що в Україні потрібно заборонити телеграм

1875
Голова Комітету з питань свободи слова вважає, що в телеграмі публікується багато потрібної інформації для суспільства. Просто українці мають розвивати критичне мислення та навички медіаграмотності.
Ярослав Юрчишин не вважає, що в Україні потрібно заборонити телеграм
Ярослав Юрчишин не вважає, що в Україні потрібно заборонити телеграм

Питання щодо телеграму полягає лише в тому, які джерела будуть читати українці, який у них рівень критичного мислення та медіаграмотності. Таку думку висловив народний депутат України з парламентської фракції «Голос», голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв’ю Укрінформу.

«Дійсно, наразі триває дискусія про те, що у телеграмі публікується велика кількість неперевіреної інформації, і його варто закрити», — зазначив народний депутат.

Голова комітету з питань свободи слова наголосив, що насправді в телеграмі публікується багато потрібної інформації для суспільства, «починаючи від сповіщення про тривоги, ботів різних компаній, наприклад “Нової пошти”, державних структур, які допомагають людям здобувати необхідну інформацію, і закінчуючи каналами вищих посадових осіб держави».

За словами Юрчишина, коли українське суспільство буде більш обізнане, медіаграмотне, тоді для нього не буде таких інформаційних загроз із боку РФ, адже люди не будуть вірити у все, що публікується у всесвітньому інформаційному павутинні.

«Це все, як з динамітом, адже Нобель його вигадав не для того, щоб зробити зброю масового знищення, а щоб розвивати гірничу промисловість. Тому інформація — це м'який динаміт. Нею можна вбити, але водночас вона може допомогти. Питання полягає лише в тому, які джерела будуть читати наші громадяни, який в них рівень критичного мислення та медіаграмотності», — наголосив голова парламентського комітету.

Детальніше про те, де містяться сервери телеграму, чи справді російська ФСБ може мати доступ до листування користувачів та всієї інформації, яку туди завантажили, про те, які загрози містить дозвіл застосунку бачити вашу геолокацію та чи справді такі небезпечні численні фейки, що поширюються через телеграм, читайте тут

«Детектор медіа» також розповідав про законопроєкт із регулювання платформ, який готує Міністерство цифрової трансформації, про європейське законодавство регулювання платформ, перспективи блокування телеграму та появу альтернатив.

Фото: Ярослав Юрчишин

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1875
Читайте також
27.02.2024 11:45
Роман Мельник
«Детектор медіа»
1 625
31.01.2024 08:00
Максим Саваневський
для «Детектора медіа»
1 556
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду