Під санкції ЄС потрапили білоруські пропагандисти, силовики та судді, причетні до переслідувань опозиційних журналістів
Під санкції ЄС потрапили білоруські пропагандисти, силовики та судді, причетні до переслідувань опозиційних журналістів
Рада Євросоюзу запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з незаконним вторгненням Москви до України та у відповідь на причетність Республіки Білорусь до агресії. Про це йдеться у повідомленні, яке 3 серпня з’явилось на сайті Єврокомісії.
Нові заходи, крім іншого, сприятимуть більш ефективному узгодженню європейських санкцій проти РФ та Білорусі. Також вони гарантуватимуть, що Росія не зможе обходити санкції проти неї через Білорусь.
У цьому ж пакеті — персональні санкції проти 38 громадян Білорусі та трьох білоруських компаній. Крім суддів та правоохоронців до списку фізичних осіб, проти яких запроваджені санкції ЄС, потрапили пропагандисти: співробітниці телеканалу «Беларусь 1» Анастасія Бенедисюк й Ксенія Лебедєва, співробітник телеканалу СТВ Євген Пустовий, директор Національної бібліотеки Вадим Гігін.
Крім того, Рада ЄС поширила заборону експорту до Білорусі на низку особливо чутливих товарів і технологій, які сприяють військово-технічному прогресу країни. Введена додаткова заборона на експорт вогнепальної зброї та боєприпасів, товарів і технологій, придатних для використання в авіаційній та космічній промисловості.
«Ці обмежувальні заходи впроваджуються з прискоренням з огляду на терміновість, пов’язану з боротьбою з обходом санкцій щодо певних дуже чутливих товарів та технологій», — йдеться у повідомленні.
Раніше «Детектор медіа» писав про те, що 28 липня Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти семи росіян і п’яти компаній, причетних до поширення дезінформації про російське вторгнення в Україну.
Також ми повідомляли про те, що у червні Рада Європейського Союзу затвердила 11-й пакет економічних та персональних санкцій проти Росії. У ньому ЄС призупинив ліцензії на мовлення ще п’ятьом медіа, які підконтрольні уряду РФ або ж транслюють російську пропаганду.
Фото: «Слово і діло»