Голова Мін'юсту вважає Ахметова та Коломойського «очевидними олігархами»

Голова Мін'юсту вважає Ахметова та Коломойського «очевидними олігархами»

25 Січня 2022
1904
25 Січня 2022
13:59

Голова Мін'юсту вважає Ахметова та Коломойського «очевидними олігархами»

1904
Денис Малюська: Досить відкрити рейтинг Forbes, де перший рядок – Рінат Ахметов. Схожа історія з Коломойським.
Голова Мін'юсту вважає Ахметова та Коломойського «очевидними олігархами»
Голова Мін'юсту вважає Ахметова та Коломойського «очевидними олігархами»

Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю «Forbes Україна» висловив думку, що знакам «очевидного олігарха», які визначені законом про деолігархізацію, сьогодні відповідають Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

«Досить відкрити рейтинг Forbes. Перший рядок – Рінат Ахметов. Є всі критерії – медіа, бізнес, активи, партнери у ВР. Схожа історія з Коломойським. Петро Порошенко – активи, участь у політиці, під питанням телеканали», – каже міністр.

Щодо нардепа «Європейської солідарності» Петра Порошенка Малюська зазначив, що ще не бачив нової структури власності телеканалів Прямий та 5 канал, про вихід з яких у листопаді 2021 року заявив Порошенко.

«Закон прописаний широко, не обовʼязково бути прямим власником, можна впливати на медіа через афілійованих осіб. Зараз канали ведуть мовлення, начебто вони перебувають у власності Порошенка. Можливо, Прямий та 5 канал не єдині медіаактиви Порошенка. Це питання доведення», – сказав міністр.

Коментуючи можливу відповідність ознакам олігарха власника медіахолдингу НВ та інтернет-видання «Українська правда» Томаша Фіали, міністр заявив, що Фіала – «людина-загадка».

«В очах громадськості він не олігарх, а за критеріями закону я його не відстежував», – каже міністр.

5 листопада 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про олігархів. 

Після набуття чинності закону олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.

Фото: Denis Malyuska/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1904
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду