Зеленський про олігархів: Будуть грати за старими правилами – почнуть чорну сторінку своєї історії

Зеленський про олігархів: Будуть грати за старими правилами – почнуть чорну сторінку своєї історії

5 Листопада 2021
3644
5 Листопада 2021
19:43

Зеленський про олігархів: Будуть грати за старими правилами – почнуть чорну сторінку своєї історії

3644
Володимир Зеленський: Після підписання закону олігархи мають лише два шляхи – або стати прозорими, або намагатися грати за старими правилами.
Зеленський про олігархів: Будуть грати за старими правилами – почнуть чорну сторінку своєї історії
Зеленський про олігархів: Будуть грати за старими правилами – почнуть чорну сторінку своєї історії

Президент України Володимир Зеленський після підписання антиолігархічного закону прогнозує, що для деяких олігархів може початися «чорна сторінка історії».

Зеленський вважає, що з 1991 року Україна перебувала в залежності від інтересів великого бізнесу й великої політики. 

«Країна для олігархів була просто ресурсною базою, а державний бюджет – джерелом прибутку»,пише Зеленський у фейсбуці.

Однак, на думку Зеленського, підписання антиолігархічного закону «докорінно змінить» цю ситуацію.

«Ми будуємо країну, де правила рівні для всіх. Де політики захищають інтереси понад 40 мільйонів громадян. Де бізнес існує за сприяння держави, а не за рахунок держави. Ті, кого зазвичай називають олігархами, мають тепер лише два шляхи. Перший – стати прозорим, чесним бізнесом і працювати "в білу". Другий – намагатися грати за старими правилами, чим розпочати чорну сторінку своєї історії», – пише Зеленський. 

5 листопада президент Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про олігархів. Повноцінно закон запрацює через шість місяців після підписання.

Читайте також: 

Після набуття чинності закону олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.

Закон розкритикувала опозиція та колишній спікер Дмитро Разумков, який виступав проти наділення РНБО правом визначати громадянина олігархом. У вересні Разумков відправив законопроєкт на розгляд Венеціанської комісії. Її висновок має надійти у грудні цього року.

Пізніше стало відомо, що законопроєкт про олігархів був ухвалений із поправками, які суперечать одна одній. Зокрема, одна з ухвалених правок покладає функцію визнання людини олігархом на РНБО, інша, запропонована Разумковим, – на НАЗК. 

3 листопада Верховна Рада проголосувала за усунення неточностей в ухваленому законі про олігархів. Голосування відбулось відповідно до статті 131 регламенту без переголосування всього закону. Відповідно, Рада усунула останню перешкоду для підписання закону спікером та президентом.

Фото: пресслужба президента України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3644
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду