Племінник президента Туркменістану закрив бізнес у Британії після Pandora Papers
Племінник президента Туркменістану закрив бізнес у Британії після Pandora Papers
Британська компанія Delanore Limited, яку контролює племінник президента Туркменістану Шамурад Реджепов, подала заявку на добровільну ліквідацію. Про це пише Turkmen.news із посиланням на базу даних уряду Великобританії.
Заявку надіслала формальна директорка фірми, громадянка Туреччини Асіє Джереп Чап. Прохання задовільнять протягом двох місяців. Компанію хочуть закрити попри те, що вона приносить прибуток. На рахунках Delanore Limited знаходиться майже $30 тисяч.
- Читайте також: ЗМІ вперше опублікували фотографію першої леді Туркменістану
У жовтні OCCRP, Turkmen.news і Gundogar.org опублікували розслідування, де з'ясувалося, що племінники президента Туркменістану пов'язані з офшорними британською та шотландською компаніями, а також володіють 16 квартирами в Дубаї на суму близько $5,5 млн.
Розслідувачі дізналися, що один із племінників Бердимухамедова, Хаджимурат Реджепов, володіє шотландською фірмою Caran Holdings – головним експортером мінерального добрива карбаміду, яке виробляється у Туркменістані. Компанія підписала контракти на експорт 1,2 млн тонн карбаміду через грузинські та російські порти, а також на імпорт добрива амофосу на суму 11,4 млн доларів.
Його молодший брат Шамурат Реджепов пов'язаний із компанією Delanore Limited, яка торгує нафтопродуктами держпідприємств Туркменістану. Компанія була заснована у Великій Британії у 2015 році.
- Читайте також: 30 млн доларів знайшли в офшорах «Міс Казахстан» та неофіційної третьої дружини Назарбаєва – Pandora Papers
За півроку це вже другий випадок, коли компанія родичів Гурбангули Бердимухамедова подає заявку на ліквідацію після розслідувань журналістів.
Нагадаємо, 3 жовтня 2021 року вийшов фільм «Слідства.інфо» «Офшор 95: таємниці бізнесу президента Зеленського» про офшорний бізнес Володимира Зеленського та його оточення. «Детектор медіа» аналізував цей матеріал та висвітлював резонанс, який спричинив його вихід (починаючи від спроби зриву прем’єри).
Журналісти-розслідувачі «Слідства.інфо» розповіли про мережу офшорних фірм, які належать президенту Зеленському та його колишнім колегам по «Кварталу 95». Фірми були створені давно, про деякі з них знали раніше, а про переведені на офшорні рахунки «Кварталу» 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським, говорили ще під час президентських виборів. Але зараз журналісти змогли підтвердити ці зв’язки документально.
Замість Зеленського «Офшор 95» коментував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, а також голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Їхні аргументи загалом зводилися до того, що реєструвати свій бізнес в офшорах — це нормально. Генпрокурорка Ірина Венедиктова сказала, що достовірність матеріалів розслідування під питанням, а розслідуванням справи «ПриватБанку» займається Національне антикорупційне бюро України. Водночас більшість телеканалів олігархічних груп промовчала або дуже побіжно висвітлила результати розслідування.
Фото: Джеймс О’Браєн / OCCRP