Влада Білорусі заблокувала доступ до новинного сайту Naviny.online

Влада Білорусі заблокувала доступ до новинного сайту Naviny.online

13 Квітня 2021
2945
13 Квітня 2021
11:30

Влада Білорусі заблокувала доступ до новинного сайту Naviny.online

2945
Причиною блокування стали статті, які, на думку влади, «негативно характеризують ситуацію в Білорусі після закінчення виборів».
Влада Білорусі заблокувала доступ до новинного сайту Naviny.online
Влада Білорусі заблокувала доступ до новинного сайту Naviny.online

Міністерство інформації Білорусі ввечері 12 квітня видало розпорядження операторам заблоковати доступ до новинного сайту Naviny.online. Про це говориться у заяві видання.

Naviny.online – «дзеркало» основного сайту інтернет-газети Naviny.by, заблокованого рішенням Мінінформу Білорусі в кінці серпня 2020 року.

Причиною блокування стали статті, які, на думку влади, «негативно характеризують ситуацію в Білорусі після закінчення електоральної кампанії і дискредитували діяльність державних органів».

Редакція зазначила, що більшість операторів вже заблокували доступ до сайту. Через це видання радить користувачам користуватись сервісом VPN.

21 серпня 2020 року в Білорусі було заблоковано роботу більше 70 сайтів, в тому числі Радые Свобода, «Белсат», «Єврорадіо», правозахисного сайту spring96.org та інших ресурсів.

12 квітня головного редактора порталу NewGrodno Ігоря Бублікова оштрафували за поширення «екстремістських матеріалів». Суд визнав Бублікова винним у розповсюдженні матеріалів з Телеграм-каналу, який білоруська влада оголосила «екстремістським».

7 квітня правоохоронці Білорусі порушили справу через репост виданням «Газета Слонімська» «екстремістського Телеграм-каналу».

5 квітня cуд міста Могильов постановив оштрафувати журналістку Аліну Скребунову через інтерв'ю, яке вона дала польському телеканалу «Белсат» після обшуку в її квартирі.

У Білорусі тривають репресії проти журналістів та активістів, які відмовляються визнавати легітимність самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.

У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.

За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.

Фото: Naviny.by - Белорусские новости/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2945
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду