У Білорусі в 2020 році журналістів затримували 479 разів – БАЖ

У Білорусі в 2020 році журналістів затримували 479 разів – БАЖ

30 Грудня 2020
1307

У Білорусі в 2020 році журналістів затримували 479 разів – БАЖ

1307
За час незалежності Білорусі цей рік став рекордним за репресіями проти журналістів.
У Білорусі в 2020 році журналістів затримували 479 разів – БАЖ
У Білорусі в 2020 році журналістів затримували 479 разів – БАЖ

У Білорусі в 2020 році журналістів затримували 479 раз. Про це повідомила ГО «Білоруська асоціація журналістів».

БАЖ уточнила, що 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Загальна сума штрафів, винесених журналістам і ЗМІ, склала 656 440 гривень.

Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.

Крім того, 15 представників ЗМІ проходять по кримінальних справах, дев'ять з них утримують під вартою – це Катерина Борисевич (Tut.By), журналістки «Белсат» Катерина Андрєєва і Дарина Чульцова, засновниця «Пресклубу Білорусь» Юлія Слуцька, програмна директорка «Пресклубу Білорусь» Алла Шарко, фінансовий директор «Пресклубу Білорусь» Сергій Ольшевський, керівник «Академії Пресклубу» Сергій Якупов, оператор Петро Слуцький, членкиня Координаційної ради Ксенія Луцкина.

Чотири газети змушені були призупинити вихід. Білорусь також обмежила доступ до понад 50 суспільно-політичних сайтів і ЗМІ.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська. У різних містах країни розпочалися акції протесту, які влада жорстоко придушує.

23 вересня Олександр Лукашенко провів свою інавгурацію та оголосив себе президентом. Результати виборів у Білорусі не визнали ЄС, США, Канада, Велика Британія, Україна. ЄС і Канада запровадили санкції проти посадовців Білорусі.

Як писав ДМ, 25 листопада 2020 року недержавні організації «Білорусь у фокусі», «Білоруський пресклуб», Білоруська асоціація журналістів (БАЖ), «Правова ініціатива» та правозахисний центр «Вясна» презентували «Білу книгу правосуддя». Це збірка документальних свідчень про поліцейське насильство над громадянами республіки, яка складається з розповідей постраждалих.  

Пізніше платформа «Пресклуб Білорусі» (Press Club Belarus) запустила мультимедійний проєкт про репресії проти білоруських журналістів та незалежних медіа країни – «Пресса под прессом».

Фото: Tut.By, БАЖ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1307
Читайте також
27.11.2020 19:31
Press Club Belarus
3 050
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду