Мендель про регулювання медіасфери: Неправильно, коли якийсь «пацанчик з баблішком» називає себе журналістом
Мендель про регулювання медіасфери: Неправильно, коли якийсь «пацанчик з баблішком» називає себе журналістом
Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає, що теперішнє законодавство в медіасфері абсолютно несучасне, адже журналістом може назвати себе будь-яка людина. Про це вона сказала в інтерв'ю виданню «Гордон».
На думку Мендель, це питання має оосбливо турбувати професійних журналістів.
«Тому що виходить, що ти 10–20 років у професії, ти дотримуєшся стандартів, ти розвиваєш контакти, знаходиш топових людей, ти працюєш. А потім приходить якийсь пацанчик, якому дають баблішка, у якого немає жодних цінностей, немає розуміння журналістських стандартів або етики, приносить намордник прессекретарю до офісу. І він теж говорить: "Я журналіст, я відстоюю свободу слова… Або приходить інша людина, яка розповідає стратегію накладання наративів іншої країни, говорить: "Україна – не держава", припустімо. І він теж говорить: "Я – журналіст"», – заявила Мендель.
Спікерка президента зазначила, що спірний законопроєкт про медіа зазнав різкої критики громадськості та його не ухвалила Рада.
«Але те, що якийсь закон має бути, яким установлять, що таке медіа, і що є сьогодні журналістикою, і хто є журналістом, – це обов'язково. Не можна жити у ХХІ столітті за законами ХХ», – зазначила Мендель.
Мендель підкреслила, що журналістам також треба подумати про інструменти та платформи саморегулювання.
2 липня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроєкт «Про медіа» № 2693-д.
Під час експертних дискусій про законопроєкт конкретні зауваження та побажання щодо регулювання онлайн-медіа та повноважень регулятора та органу співрегулювання висловили українські та міжнародні експерти. Свою підтримку законопроєкту з деякими застереженнями щодо проблемних положень висловив медіарух «Медіа за усвідомлений вибір». Ухвалити законопроєкт у першому читанні закликали Незалежна медійна рада та Національна асоціація медіа, тоді як «Укртелемережа» та Асоціація правовласників і постачальників контенту запропонували його доопрацювати.
Свої пропозиції до законопроєкту публічно надали «Детектор медіа» та Інститут масової інформації.
4 вересня 2020 року дві великі медіагрупи – «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» – випустили спільну заяву з критичною оцінкою окремих норм законопроєкту. Зокрема, їх непокоїть розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та запровадження нових санкцій. Водночас група «1+1 медіа» підтримала наміри народних депутатів уперше законодавчо відрегулювати сферу онлайн-медіа в Україні.
27 листопада 2020 року заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко сказав, що в Україні ухвалять законопроєкт про медіа, коли виправлять у ньому всі недоліки й узгодять документ з представниками медіаринку.
Фото: Юлія Мендель/Facebook