16:32
П'ятниця, 20 Березня 2020

Низка каналів зманіпулювали чи недовисвітлили інцидент із Сивохом – моніторинг

1 056
«Україна» і СТБ змовчали зовсім, а «112 Україна» не дав слова нападникам, зобразивши їх звичайними хуліганами.
Низка каналів зманіпулювали чи недовисвітлили інцидент із Сивохом – моніторинг
Низка каналів зманіпулювали чи недовисвітлили інцидент із Сивохом – моніторинг

Більшість телеканалів не запропонували своїм глядачам адекватного висвітлення конфлікту між ветеранами війни на Донбасі та ініціатором «Платформи примирення та єдності» Сергієм Сивохом. Попри резонанс цієї події в медіа та соцмережах, зовсім не згадали про неї у праймових випусках новин канали «Україна» та СТБ, а ICTV та «112 Україна» висвітлювали її дуже стисло, отже, неповно. Про це йдеться в підсумках моніторингу новин центральних українських телеканалів за тиждень 9 – 15 березня 2020 року.

На ICTV сказали, що перепалка сталася, «бо війну на Донбасі радник РНБО постійно називав "внутрішнім конфліктом"», однак занадто загально означили іншу сторону конфліктів – людей, які напали на Сергія Сивоха. Синхроном навели лише цитату самого пана Сивоха: «Про внутренний конфликт. Как известно идет у нас война, гибридная война. Один из способов ведения войны – это инициация внутреннего конфликта».

У новинах каналу «112 Україна» слова опонентам Сивоха не дали ні сихроном, ані згадкою про їхні претензії бодай за кадром. Про поведінку цих людей ведуча говорила виключно в негативі: «Радикально налаштовані люди почали агресивно себе поводити і штовхатися. Сивохо впав на підлогу, але за допомогою охорони піднявся і покинув приміщення. Пізніше в соцмережі він написав, цитую: "Декому мир не потрібний і вони хочуть війни. Бо це великий бізнес"».

Обом сторонам дали висловитися на «1+1», «UA: Першому» та «Інтері». Згадали і про те, що секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Сивохо не є офіційно уповноваженим від РНБО в питаннях мирних ініціатив. Але в цих матеріалах фокусувалися більше на сутичках і затриманнях активістів і майже не говорили про зміст самої дискусії. Детально зміст дискусії подав лише 5-ий канал, але це супроводжувалося оціночними судженнями журналістки. Зокрема, вона наголосила на тому, що Сивохо говорить російською мовою.

Більше про маніпуляції, порушення стандартів та матеріали з ознаками замовності в новинах минулого тижня читайте в огляді Зої Красовської.

Читайте також

Фото: Еспресо

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1056
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду