Арлем Дезір говорить дезінформаційні тези про законопроект про дезінформацію - Бородянський
Арлем Дезір говорить дезінформаційні тези про законопроект про дезінформацію - Бородянський
Про це він сказав на експертному круглому столі «Пошук ефективних інструментів для боротьби з інформаційним безладдям».
Зокрема, за його словами, ці тези вже дійшли до представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра, і він теж почав їх висловлювати.
«Ми побачили, що люди, які в тому числі розповсюджували дезінформацію, стали розповсюджувати дезінформацію про цей закон. Причому, цю дезінформацію стали говорити різні спікери. Вчора я зустрічався з Арлемом Дезіром, представником ОБСЄ, який прямо на зустрічі говорив дезінформаційними тезами про цей закон. Є люди, які активно ці тези поширюють. Наприклад, що Уповноважений з інформаційної політики буде забороняти медіа щось друкувати, втручатися в діяльність без суду, притягувати до відповідальності без суду. Це пряме перекручування інформації. Тобто дезінформація проникає навіть у такі організації, які мають їй протистояти», - сказав міністр.
Раніше, під час міжнародної конференції «Саморегулювання ЗМІ VS Регулювання», перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук теж говорив, що щодо закону про дезінформацію з’явилось багато перекручень і маніпуляцій.
Нагадаємо, 17 січня 2020 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський і його перший заступник Анатолій Максимчук презентували основні положення законопроєкту про дезінформацію. Серед новацій – штрафи за поширення дезінформації та в'язниця за розповсюдження дезінформації з допомогою ботоферм і фінансування розповсюдження дези; створення організації журналістського самоврядування, яка видаватиме посвідчення професійного журналіста; запровадження посади Уповноваженого з питань інформації, який шукатиме дезінформацію.
20 січня на сайті міністерства оприлюднили порівняльну таблицю нового законопроєкту.
Міністерство планувало внести законопроєкт на розгляд уряду до 28 лютого, на розгляд парламенту - в березні. На початку лютого міністр повідомив про продовження строків обговорення законопроєкту.
Проти реєстрації цього законопроєкту виступили Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», Комісія з журналістської етики, одеські журналісти, Інтернет Асоціація України.
З критикою законопроєкту виступили Європейська федерація журналістів, представник ОБСЄ з питань свободи медіа, моніторингова місія ООН, українські медіаюристи і юристи медіагрупи StarLightMedia, низка народних депутатів з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України.