ІнАУ направила у Мінкульт свої заперечення щодо законопроєкту про дезінформацію

ІнАУ направила у Мінкульт свої заперечення щодо законопроєкту про дезінформацію

31 Січня 2020
1869
31 Січня 2020
14:47

ІнАУ направила у Мінкульт свої заперечення щодо законопроєкту про дезінформацію

1869
Інтернет Асоціація України (ІнАУ) вважає, що законопроєкт суперечить Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, окремим нормам європейського та національного законодавства, а його прийняття призведе до порушення прав громадян, гарантованих Конституцією України.
ІнАУ направила у Мінкульт свої заперечення щодо законопроєкту про дезінформацію
ІнАУ направила у Мінкульт свої заперечення щодо законопроєкту про дезінформацію

Про це повідомила ІнАУ на своїй фейсбук-сторінці. 

Інтернет Асоціація України проаналізувала законопроєкт та дійшла висновку, що його текст «наповнено нечіткими дефініціями, що, у разі прийняття закону, по-перше, надасть змогу робити суб’єктивні висновки з притягненням до відповідальності осіб, а, по-друге, практичного застосування такі положення не набудуть».

Також ІнАУ вважає, що прийняття закону з його положеннями у запропонованій редакції суперечитиме низці частин Конституції України.

«Запропоновані положення законопроекту містять загрозу порушення права громадян на захист персональних даних, що гарантовано низкою положень європейського та національного законодавства», - зазначається у листі.

Повний текст звернення до Міністерства культури, молоді та спорту щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації» читайте тут

Нагадаємо, 17 січня 2020 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський і його перший заступник Анатолій Максимчук презентували основні положення законопроєкту про дезінформацію. Серед новацій – штрафи за поширення дезінформації та в'язниця за розповсюдження дезінформації з допомогою ботоферм і фінансування розповсюдження дези; створення організації журналістського самоврядування, яка видаватиме посвідчення професійного журналіста; запровадження посади Уповноваженого з питань інформації, який шукатиме дезінформацію.

Свою заяву щодо законопроєкту про дезінформацію опублікували Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» та інші представники української медіаспільноти. Вони рекомендують Міністерству культури, молоді та спорту утриматися від реєстрації законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації» в парламенті та не рекомендує політикам і народним депутатам його підтримувати.

Комісія з журналістської етики закликала уряд та Мінкульт зняти з розгляду законопроєкт про дезінформацію. 

Одеські журналісти опублікували лист до президента Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та прем'єр-міністра Олексія Гончарука, в якому називають закопроєкт про дезінформацію «неприйнятним, авторитарним, антиконституційним та таким, що ганьбить демократичний характер України».

Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Міністерство культури, яке розробило законопроєкт про дезінформацію, не обмежувати роботу медіа та дотримуватися міжнародних стандартів прав людини.

Підготувала Ольга Тетеріна

Ілюстрація: Допис ІнАУ у ФБ

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1869
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду