Нацрада хоче мати можливість призупиняти та анульовувати ліцензії

Нацрада хоче мати можливість призупиняти та анульовувати ліцензії

9 Липня 2019
1831

Нацрада хоче мати можливість призупиняти та анульовувати ліцензії

1831
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернеться до Верховної Ради з пропозиціями змін до закону «Про телебачення і радіомовлення», щоб мати можливість у певних випадках призупиняти та анульовувати ліцензії «для запобігання антиукраїнській діяльності». Рішення про звернення до парламенту Нацрада ухвалила 9 липня.
Нацрада хоче мати можливість призупиняти та анульовувати ліцензії
Нацрада хоче мати можливість призупиняти та анульовувати ліцензії

Нацрада хоче отримати такі більш широкі повноваження для реакції на порушення:

  1. Право застосовувати обмежувальні санкції без проведення перевірок.
  2. Право призупиняти або анульовувати ліцензію у певних випадках:
  • заперечення територіальної цілісності України;
  • пропаганди органів держави-агресора;
  • розпалювання ворожнечі і використання мови ворожнечі;
  • поширення фейкових новин.

«Зараз ми маємо спершу призначити перевірку, провести її, і тільки потім застосувати санкцію. Ми не маємо можливості призупиняти дію ліцензії – тільки після попередження і накладення штрафу ми можемо звертатися до суду щодо анулювання ліцензії, – пояснила заступниця голови Нацради Уляна Фещук. – Будемо звертатися до Верховної Ради за тим, щоб у випадку виявлення порушень статті 6 закону про телебачення і радіомовлення Національна рада могла швидко та ефективно протидіяти цим порушенням».

Член Нацради Сергій Костинський заявив, що у випадках, коли українські медіа використовуються для російської пропаганди, у Нацради мають бути більш широкі повноваження. Він додав, що розпалювання ворожнечі та поширення фейкових новин Нацрада раніше фіксувала в ефірі каналу NewsOne, за що канал отримував попередження і штраф.

Член Нацради Валентин Коваль нагадав, що парламент кілька років тому змінив закон, розширив повноваження Нацради і надав їй можливості застосовувати штрафи, але згодом законодавча робота над змінами до закону про телебачення і радіомовлення зупинилася.

Зазначимо, що 8 липня т.в.о. голови Служби безпеки України Іван Баканов запропонував на законодавчому рівні закріпити повноваження Нацради анульовувати ліцензії мовників і провайдерів програмної послуги без звернення до суду, якщо порушення не були усунені після санкцій попередження та штрафу, або в разі невиконання розпорядження державного регулятора у встановлені ним строки.

Нагадаємо, 7 липня український телеканал NewsOne, що належить соратнику Віктора Медведчука Тарасові Козаку, та російський державний канал «Россия» анонсували на 12 липня спільний телеміст під назвою «Надо поговорить». NewsOne заявив, що телеміст пройде «без політики і без політиків».

Українські політики закликали РНБО та Володимира Зеленськоговідреагувати на проведення телемосту каналами російським каналом та NewsOne

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк повідомив, що РНБО працює над рішенням щодо телемосту.

Народний депутат, співголова партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович запропонував відкласти анонсований на 12 липня телеміст, посилаючись на небезпеку для журналістів каналу NewsOne.

Президент України Володимир Зеленський розкритикував проведення телемосту «Надо поговорить», назвавши його піарходом перед виборами.

Тимчасовий виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Іван Баканов запропонував ініціювати невідкладне скликання позачергового засідання РНБО України, а також низку інших заходів щодо телеканалів Тараса Козака NewsOne, «112 Україна» та ZIK.

8 липня телеканал NewsOne скасував проведення анонсованого на 12 липня телемосту з російським каналом. Канал повідомив, що відмовився від проведення телемосту через «масову інформаційну атаку» та «прямі погрози фізичної розправи стосовно журналістів і їх близьких».

Генеральна прокуратура України порушила кримінальне провадження за статтею «державна зрада» через підготовку телемосту. Усіх причетних, зокрема власника каналу Тараса Козака та генерального продюсера Василя Голованова, викликали на допит. ГПУ також знайшла зв’язок між NewsOne і російським «Промсвязьбанком».

Увечері 8 липня РНБО дала доручення СБУ та Нацполіції через анонсований телеміст NewsOne з російським каналом, але деталі не розголошують через таємність.

9 липня Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») за ознаки розпалювання ворожнечі щодо окремих груп українського суспільства в ефірах каналу протягом останнього часу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1831
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду