Бутусов вирішив залишити посаду радника міністра оборони

Бутусов вирішив залишити посаду радника міністра оборони

18 Травня 2021
1362

Бутусов вирішив залишити посаду радника міністра оборони

1362
Журналіст сказав, що його бачення військової реформи сьогодні не може бути реалізовано.
Бутусов вирішив залишити посаду радника міністра оборони
Бутусов вирішив залишити посаду радника міністра оборони

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов 18 травня повідомив, що вирішив скласти повноваження радника на громадських засадах міністра оборони України Андрія Тарана.

Своє звільнення він пояснив низкою причин, серед яких – відсутність реакції Тарана на проблеми в армії та відсутність централізованої оборонної політики.

За його словами, погроза повномасштабної російської агресії «розкрила грубі провали і недоліки в роботі Міністерства оборони, однак проблеми армії не аналізуються і підміняються показухою».

«У розпал війни провалений Держоборонзамовлення 2020 року, і зараз також зривається Держоборонзамовлення 2021-го року, остаточний річний план в кінці травня не переданий виконавцям. Військово-політичне керівництво не планує якісних реформ в армії. Нові документи оборонної політики, зокрема, Стратегія воєнної безпеки, не спрямовані на зміну ситуації. Можна миритися з деякими проблемами, але не можна миритися з небажанням їх вирішувати», – розповів Бутусов.

Журналіст також сказав, що справу про зрив спецоперації із затримання бойовиків ПВК «Вагнер» не розслідують уже вісім місяців. «Верховна Рада блокує створення слідчої комісії, – уточнив він. –  Міноборони ігнорує довгу низку цих провалів, хоча причина очевидна – зрада».

Юрій Бутусов додав, що його бачення військової реформи сьогодні не може бути реалізовано. Він також опублікував свою доктрину військової реформи в Україні.

Нагадаємо, 8 грудня 2020 року Міноборони в Facebook запропонувало Юрію Бутусову «зайняти одну з міністерських позицій у сферах, на яких фокусується його фахова увага: це можуть бути, наприклад, напрямки озброєння чи логістики».

Журналіст повідомив «Детектору медіа», що погодиться працювати в Міноборони, якщо відомство запропонує йому конкретні посади, які відповідатимуть його вимогам. Він також оприлюднив свою програму дій на ймовірній посаді.

9 грудня пан Бутусов повідомив, що після пропозиції посади відомство перестало виходити на зв'язок. Міноборони того ж дня звинуватило журналіста в начебто свідомому введенні громадськості в оману, але запросило на співбесіду наступного дня. 

10 грудня Бутусов звинуватив Міністерство в маніпуляціях та спробі чинити тиск на нього як журналіста. Він вимагав призначити йому час прийому у міністра оборони в присутності ЗМІ та активістів.

У відповідь Міноборонии заявило, що не має вакансій, «відповідних рівню його амбіцій», адже пропозиція журналісту не передбачала, що він може обійняти посади міністра оборони або його заступника. У Міноборони також у черговий раз саркастично розкритикували запропонований Юрієм Бутусовим план дій для повноцінної роботи відомства. Бутусов заявив, що позиватиметься проти Міноборони, щоб домогтися офіційних вибачень і видалення образ на його адресу. 

17 грудня Міністерство оборони України визнало, що «тональність попереднього дискурсу була емоційною і недоречною» та додало, що голова відомства Андрій Таран 19 грудня зустрінеться з Юрієм Бутусовим для подальшого обговорення співпраці. 

20 грудня Юрій Бутусов зустрівся з міністром оброни та прийняв пропозицію стати його позаштатним радником на громадських засадах терміном на два місяці. За два місяці він пообіцяв зробити серію матеріалів про проблеми оборонного планування та розвитку армії, а 20 лютого – підсумкову доповідь. За результатами доповіді він повідомить, чи залишиться надалі працювати в Міністерстві або відмовиться від посади «із зазначенням конкретних причин». 22 грудня 2020 року Міністерство оборони України повідомило, що головний редактор інтернет-видання «Цензор-нет» буде радником Андрія Тарана на громадських засадах.

Фото: Юрій Бутусов / Facebook 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1362
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду