Бутусов погодився стати позаштатним радником міністра оборони

Бутусов погодився стати позаштатним радником міністра оборони

21 Грудня 2020
3758

Бутусов погодився стати позаштатним радником міністра оборони

3758
За два місяці він пообіцяв зробити серію матеріалів про проблеми оборонного планування та розвитку армії, а 20 лютого – підсумкову доповідь.
Бутусов погодився стати позаштатним радником міністра оборони
Бутусов погодився стати позаштатним радником міністра оборони

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов зустрівся з міністром оброни Андрієм Тараном та прийняв пропозицію стати його позаштатним радником на громадських засадах терміном на два місяці. Про це він 20 грудня повідомив у Facebook.

Під час зустрічі голова оборонного відомства запропонував журналісту чотири посади: начальника управління нормативно-методичного забезпечення та моніторингу нерухомості і земель Міноборони; начальника одного з управлінь у департаменті військово-технічної політики; начальника директорату інформаційної політики; позаштатного радника міністра оборони на громадських засадах для висвітлення проблем некомпетентності та корупції в структурах МО і ЗСУ.

Посада, на яку погодився пан Бутусов, не передбачає зарплати, кабінету чи інших повноважень. Головний редактор «Цензора.нет» уточнив, що залишиться працювати журналістом і в його роботі нічого не зміниться.

«Як всі ми розуміємо, ці посади ні на що не впливають в Міноборони, і ніякого доступу до прийняття рішень не забезпечують. Причина такого дивного запрошення через фейсбук – мої публікації за темою Міноборони мають великий резонанс в керівництві країни. Пропонуючи мені посади, міністр визнав об'єктивність і справедливість моєї критики, і хотів би, щоб я враховував у своїй роботі позицію міністерства і тим самим, допоміг би організувати правильну інформаційну політику», – розповів він.

Пан Бутусов сказав, що за два місяці на посаді позаштатного радника зробить серію матеріалів про проблеми оборонного планування та розвитку армії, а 20 лютого – підсумкову доповідь. За результатами доповіді він повідомить, чи залишиться надалі працювати в Міністерстві або відмовиться від посади «із зазначенням конкретних причин».

«Тепер чекаю відповіді від Міноборони, щоб міністр публічно підтвердив свою пропозицію в тій же манері, у якій він і звернувся спочатку», – додав Юрій Бутусов.

Нагадаємо, 8 грудня 2020 року Міноборони в Facebook запропонувало Юрію Бутусову «зайняти одну з міністерських позицій у сферах, на яких фокусується його фахова увага: це можуть бути, наприклад, напрямки озброєння чи логістики».

Журналіст повідомив «Детектору медіа», що погодиться працювати в Міноборони, якщо відомство запропонує йому конкретні посади, які відповідатимуть його вимогам. Він також оприлюднив свою програму дій на ймовірній посаді.

9 грудня пан Бутусов повідомив, що після пропозиції посади відомство перестало виходити на зв'язок. Міноборони того ж дня звинуватило журналіста в начебто свідомому введенні громадськості в оману, але запросило на співбесіду наступного дня. 

10 грудня Бутусов звинуватив міністерство в маніпуляціях та спробі чинити тиск на нього як журналіста. Він вимагав призначити йому час прийому у міністра оборони в присутності ЗМІ та активістів.

У відповідь Міноборонии заявило, що не має вакансій, «відповідних рівню його амбіцій», адже пропозиція журналісту не передбачала, що він може обійняти посади міністра оборони або його заступника. У Міноборони також у черговий раз саркастично розкритикували запропонований Юрієм Бутусовим план дій для повноцінної роботи відомства. Бутусов заявив, що позиватиметься проти Міноборони, щоб домогтися офіційних вибачень і видалення образ на його адресу. 

17 грудня Міністерство оборони України визнало, що «тональність попереднього дискурсу була емоційною і недоречною» та додало, що голова відомства Андрій Таран 19 грудня зустрінеться з Юрієм Бутусовим для подальшого обговорення співпраці. 

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3758
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду