Зеленський хоче переглянути питання щодо кодування каналів на супутнику
Зеленський хоче переглянути питання щодо кодування каналів на супутнику
Президент Володимир Зеленський повідомив, що хоче переглянути питання щодо кодування супутникового сигналу телеканалів. Про це 9 березня він повідомив на Всеукраїнському Форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».
«Наші канали закодовані через комерціалізацію цього процесу. Я особисто зустрічався пару разів з керівниками українських телевізійних медіагруп. Ми домовлялися, що будемо розширювати справедливу українську інформацію про Україну, бо за нас її зроблять точно несправедливо. Є якісь перші кроки. Я вважаю, що вони дуже слабкі. Це питання будемо переглядати», – пояснив президент.
Він розповів, що поставив завдання перед міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком щодо реклами України закордоном. «Якщо ми розширюємо наше мовлення, ми повинні рекламувати це. Це пряма реклама, – повідомив президент. – Витрачати таргетовано бюджетні гроші на пряму рекламу України, туризму, інформації».
Зеленський також розповів, що бачить загрози щодо провайдера загальнонаціонального ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд». «Ця компанія не є державною, саме в їх руках увесь ефір країни. Я, до речі, вважаю, що це дуже небезпечно», – сказав він та додав, що «Зеонбуд» обіцяв збільшити покриття.
Крім того, Зеленський додав, що є наслідки від введення санкцій проти Тараса Козака, Віктора Медведчука, телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK. «Наслідки є. Ми розуміємо, що збільшилася кількість провокацій на фронті. Я не хочу пов’язувати саме з цим, але ми бачимо, що це в один час», – уточнив він.
Нагадаємо, у ніч на 29 січня 2020 року чотири найбільші медіагрупи – StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа груп» – закодували сигнал своїх 22 каналів на супутнику. Канали закодовані системою умовного доступу Verimatrix. Гравці ринку платного ТБ розраховували, що два мільйони користувачів супутникового ТБ виберуть платний тип підключення, але близько 70% абонентів залишилися дивитися некодовані. Більше третини глядачів все ще сподівається, що канали медіагруп будуть розкодовані. Натомість представники оператора супутникового телебачення Viasat кажуть, що «розкодування супутникового сигналу українських каналів не відбудеться в жодному випадку».
28 лютого 2020 року ирезидент України Володимир Зеленський обговорив з керівництвом провідних українських медіагруп проблеми, які виникли після початку кодування чотирма медіагрупами супутникового сигналу їхніх телеканалів. Сторони домовилися про запуск некодованих міжнародних версій головних каналів, розширення покриття цифровим ефірним телебаченням, запуск соціальних пакетів супутникового ТБ з мінімальною абонплатою.
Фото: стопкадр