Канал «Сонце» поскаржився президенту на тиск медіагруп, які хочуть закодувати «Сонце»

Канал «Сонце» поскаржився президенту на тиск медіагруп, які хочуть закодувати «Сонце»

21 Липня 2020
4298
21 Липня 2020
16:51

Канал «Сонце» поскаржився президенту на тиск медіагруп, які хочуть закодувати «Сонце»

4298
«Сонце» заявляє, що медіагрупи тиснуть на провайдерів, щоб змусити «Сонце» закодуватися на супутнику.
Канал «Сонце» поскаржився президенту на тиск медіагруп, які хочуть закодувати «Сонце»
Канал «Сонце» поскаржився президенту на тиск медіагруп, які хочуть закодувати «Сонце»

Телеканал «Сонце» у відкритому зверненні поскаржився президенту України Володимиру Зеленському на тиск медіагруп, які хочуть закодувати сигнал цього каналу на супутнику.

«Декілька медіагруп ухвалили скоординоване рішення про кодування свого сигналу, та намагаються примусити незалежних мовників слідувати цьому рішенню. Метою цих медіагруп є обмеження доступу телеглядачів до безкоштовного супутникового сигналу і перерозподіл телевізійної аудиторії на свою користь», – йдеться у зверненні.

Канал «Сонце» повідомляє, що останні кілька місяців отримує повідомлення від своїх партнерів – операторів і провайдерів – про тиск з боку представників великих медіагруп, які примушують провайдерів виключити з їхніх мереж телеканал «Сонце» під загрозою позбавлення прав на ретрансляцію каналів цих медіагруп. «Мета тиску не приховується – змусити наш та інші незалежні (які не входять до медіагруп. – ДМ) телевізійні канали закодувати свій супутниковий сигнал», – наголошує канал «Сонце».

Телеканал розцінює це як спробу окремих «великих гравців» телевізійного ринку перешкодити діяльності незалежних мовників, як зневагу до конституційного принципу свободи слова та гарантованих законом прав телеглядачів, як грубе порушенням законодавства України про телерадіомовлення та умов чесної конкуренції на телевізійному ринку. «Результатом буде обмеження доступу українських телеглядачів до безкоштовного якісного телевізійного продукту», – зауважує «Сонце».

Телеканал «Сонце» звертає увагу президента, що в поточних економічних умовах, чим менше українських каналів мовить на супутнику в незакодованому вигляді, тим більше українських глядачів дивляться іноземні супутникові канали, у тому числі й ті, що використовуються для антиукраїнської пропаганди. «Заради своїх вузьких бізнес-інтересів, так звані “лідери ринку” не тільки ігнорують законність і зневажають чесну конкуренцію, але й ризикують інформаційною безпекою України», – йдеться у зверненні.

Канал «Сонце» закликає президента звернути увагу на захист телевізійного ринку, зокрема незалежних ЗМІ та провайдерів від тиску з боку «великих гравців». І просить вжити заходи для захисту інформаційного простору, права доступу глядачів до інформації та збереження можливості існування на телеринку українських незалежних каналів.

Нагадаємо, провайдер «Ланет» звинуватив «1+1 медіа» у вимозі прибрати з пакетів некодовані на супутнику канали. У відповідь група «1+1 медіа» заявила, що хоче переглянути комерційні умови співпраці з провайдером і звинуватила його в андерепортингу.

Телеканал «Сонце» тим часом повідомив Інтернет асоціацію України, що представники медіагруп примушують операторів і провайдерів виключати з їхніх мереж телеканал «Сонце» під погрозою позбавлення їх прав на контент медіагруп.

У відповідь ІнАУ закликала владу запобігти втручанню медіагруп у діяльність провайдерів. Заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олег Черниш відповів, що регулятор не має права втручатись у господарську діяльність ліцензіатів.

ІнАУ також виступила з відкритим зверненням до профільних державних органів з вимогою не допустити «картельної змови» медіагруп проти провайдера «Ланет».

Народний депутат Олександр Федієнко, колишній голова правління ІнАУ, закликав медіагрупи відкликати угоди про відмову від договорів з операторами.

Представник медіагрупи StarLightMedia Микола Фаєнгольд в інтерв’ю «Детектору медіа» назвав дискримінаційною ситуацію, коли невеликі розважальні канали продовжують відкрито мовити на супутнику: «Кодування каналів не було ініціативою медіагруп, запит ішов від провайдерів… Ми понесли збитки, закодували свій сигнал, отримали плановане зменшення охоплення. Але не всі розважальні канали пішли нашим шляхом. Хоча від початку мало бути інакше – всі українські розважальні канали повинні були закодуватися… Така ситуація – це відкрите питання до провайдерів».

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4298
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду