Офіс генпрокурора створив міжвідомчу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів
Офіс генпрокурора створив міжвідомчу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів
Офіс генерального прокурора створив міжвідомчу робочу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів. Про це представник Офісу генерального прокурора Олег Пилипюк повідомив 17 вересня на онлайн-обговоренні «Безпека журналістів в Україні: існуючі виклики та шляхи їх подолання».
Пан Пилипюк очолив цю міжвідомчу робочу групу. «Наказом генерального прокурора, за згодою правоохоронців, створено міжвідомчу робочу групу з питань розгляду та контролю кримінальних проваджень, вчинених стосовно журналістів», – розповів він.
У межах цієї робочої групи планують провести засідання. Пан Пилипюк запропонував залучити до них всіх бажаючих, якщо на це погодяться представники інших правоохоронних органів.
Крім того, в Офісі генпрокурора оновили внутрішню робочу групу, яка займатиметься опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів. Її також очолив Олег Пилипюк.
Як писав ДМ, 5 червня 2020 року Офіс генерального прокурора запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації діяльності в розслідуваннях злочинів проти журналістів, до якої зможуть увійти представники всіх правоохоронних органів.
Нагадаємо, 6 листопада 2019 року тоді ще голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що депутати з його фракція будуть ініціювати рішення, згідно з яким злочини проти журналістів повинні розглядатися окремо. За його словами, на рівні тоді ще генерального прокурора Руслана Рябошапки обговорювалося питання щодо створення спеціального прокурорського підрозділу, який буде розслідувати справу проти журналістів; на рівні міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – про створення спеціальних слідчих груп.
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, своєю чергою, повідомив, що на сайті відомства зранку 7 листопада 2019 року з’явиться розділ «Злочини проти журналістів та хід їх розслідування», у якому буде висвітлюватися інформація по статистиці і щодо стадії розгляду справ, пов’язаних із журналістами.
17 березня 2020 року Офіс генерального прокурора створив робочу групу, яка займається опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів.