12:15
Вівторок, 17 Березня 2020

Офіс генпрокурора створив робочу групу, яка контролюватиме розслідування злочинів проти журналістів

805
Офіс генерального прокурора створив робочу групу, яка займатиметься опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів.
Офіс генпрокурора створив робочу групу, яка контролюватиме розслідування злочинів проти журналістів
Офіс генпрокурора створив робочу групу, яка контролюватиме розслідування злочинів проти журналістів

Про це 17 березня повідомляється на сайті Офісу.

Відповідний наказ підписав виконувач обов’язків генерального прокурора Віктор Чумак, який уже написав заяву про відставку зі своєї посади. 

Зокрема, йдеться про про хід і результати досудового розслідування та судового розгляду в провадженнях, процесуальне керівництво і підтримання публічного обвинувачення, у яких здійснюють прокурори Офісу генпрокурора.

«Підвищення ефективності досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів, є пріоритетним для Офісу генерального прокурора. Відтак, у відомстві створено робочу групу, яка займатиметься аналізом стану нагляду за додержанням законів у таких провадженнях, у першу чергу, завдяки узгодженню взаємодії між структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора та регіональними (обласними) прокуратурами», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, робоча група за необхідності ініціюватиме вжиття координаційних заходів щодо підвищення ефективності досудового розслідування в цих справах.

Зазначимо, що 17 березня Верховна Рада за поданням президента України підтримала постанову про надання згоди на призначення Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора. За відповідне рішення проголосувало 269 народних депутатів.

Ірина Венедіктова народилася 21 вересня 1978 року у місті Харкові. Закінчила з відзнакою Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальностями «Правознавство» та «Менеджмент». З серпня по грудень 2019 року була головою Комітету Верховної Ради з питань правової політики. 28 грудня 2019 призначена на посаду т.в.о. директора Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що депутати з його фракція будуть ініціювати рішення, згідно з яким злочини проти журналістів повинні розглядатися окремо. За його словами, на рівні тоді ще генерального прокурора Руслана Рябошапки обговорювалося питання щодо створення спеціального прокурорського підрозділу, який буде розслідувати справу проти журналістів; на рівні міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – про створення спеціальних слідчих груп. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, своєю чергою, повідомив, що на сайті відомства зранку 7 листопада з’явиться розділ «Злочини проти журналістів та хід їх розслідування», у якому буде висвітлюватися інформація по статистиці і щодо стадії розгляду справ, пов’язаних із журналістами.

14 січня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення"» за основу та в цілому.

Читайте також

Фото: Главком

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
805
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду