Новий департамент поліції займатиметься розслідуванням порушень прав журналістів

Новий департамент поліції займатиметься розслідуванням порушень прав журналістів

6 Жовтня 2020
1851
6 Жовтня 2020
11:00

Новий департамент поліції займатиметься розслідуванням порушень прав журналістів

1851
Поки він займається виключно питаннями порушення виборчого законодавства.
Новий департамент поліції займатиметься розслідуванням порушень прав журналістів
Новий департамент поліції займатиметься розслідуванням порушень прав журналістів

Департамент захисту інтересів суспільства й держави Національної поліції України після місцевих виборів займатиметься розслідуванням порушень прав журналістів. Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко в інтерв’ю «РБК-Україна».

Цей департамент працює вже два місяці й поки займається виключно питаннями порушення виборчого законодавства. «Він разом з іншими службами займається превенцією», – уточнив пан Клименко.

За його словами, увесь штат департаменту пройшов перевірку на поліграфі та навчання підрозділами внутрішньої безпеки.

Як писав ДМ, 5 червня 2020 року Офіс Ради Європи в Україні запропонував спільно з органами влади і правоохоронцями створити онлайн-платформу, яка б фіксувала всі порушення прав журналістів та надавала інформацію про хід розслідування цих справ. 17 вересня Міністерство культури та інформаційної політики підтримало ідею створення в Україні онлайн-платформу. Медіаюристка ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко анонсувала презентацію концепції цієї платформи. 

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року тоді ще голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що депутати з його фракція будуть ініціювати рішення, згідно з яким злочини проти журналістів повинні розглядатися окремо. За його словами, на рівні тоді ще генерального прокурора Руслана Рябошапки обговорювалося питання щодо створення спеціального прокурорського підрозділу, який буде розслідувати справу проти журналістів; на рівні міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – про створення спеціальних слідчих груп. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, своєю чергою, повідомив, що на сайті відомства зранку 7 листопада 2019 року з’явиться розділ «Злочини проти журналістів та хід їх розслідування», у якому буде висвітлюватися інформація по статистиці і щодо стадії розгляду справ, пов’язаних із журналістами.

14 січня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення"» за основу та в цілому.

17 березня 2020 року Офіс генерального прокурора створив робочу групу, яка займається опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів.

17 вересня 2020 року стало відомо, що Офіс генерального прокурора створив міжвідомчу робочу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів

Того ж дня виконувач обов’язків начальника відділу Головного слідчого управління Національної поліції України Дмитро Кравченко повідомив, що поліція контролює розслідуванням злочинів проти журналістів на рівні з розслідуваннями про умисні вбивства.

Фото: Правова консультація

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1851
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду