В Україні пропонують створити онлайн-платформу про порушення прав журналістів

В Україні пропонують створити онлайн-платформу про порушення прав журналістів

5 Червня 2020
1661
5 Червня 2020
15:50

В Україні пропонують створити онлайн-платформу про порушення прав журналістів

1661
Також для подолання безкарності потрібна регулярна комунікація між владою, правоохоронцями та медіаспільнотою.
В Україні пропонують створити онлайн-платформу про порушення прав журналістів
В Україні пропонують створити онлайн-платформу про порушення прав журналістів

Офіс Ради Європи в Україні пропонує спільно з органами влади і правоохоронцями створити онлайн-платформу, яка б фіксувала всі порушення прав журналістів та надавала інформацію про хід розслідування цих справ. Про це говорили учасники дискусії «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів».

Керівниця проєкту «Європейський союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» Галина Смірнова повідомила про готовність детальніше обговорити ідею створення платформи з Національною поліцією, Офісом генерального прокурора, громадськими організаціями та всіма зацікавленими.

Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, своєю чергою, також підтримала створення відповідного майданчика. «Одним з практичних інструментів може бути створення онлайн-платформи, яка містила б усі випадку порушень прав журналістів в Україні. Це питання підіймалося декілька разів представниками медіаспільноти та громадських організацій. Ця платформа була б дієвою та ефективною. Вона на постійній основі надавала б достовірну, оперативну інформацію про порушення прав медіапрацівників; привертала б увагу ширшого кола представників суспільства. І була б інформаційним і навчальним ресурсом», – каже вона.

Начальник відділу департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар нагадав про рішення Комітету міністрів Ради Європи в справі Георгія Ґонґадзе від 2019 року. Згідно з яким, українським органам влади необхідно створити законодавчу та інституційну основу системи реагування та ефективного захисту діяльності медіа.

Крім того, пані Литвиненко та виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вважають, що для ефективного розслідування злочинів проти журналістів потрібно налагодити комунікацію між владою, правоохоронцями та медіаспільнотою. «Ми б хотіли, щоб діалог відбувався більш системно. Я вважаю, що нам потрібні дуже практичні і дуже конкретні кроки. План дій вироблено: є відповідні рішення за результатами парламентських слухань, є розроблені Радою Європи документи – їх можна взяти за основу, щоб запустити регулярні зустрічі й комунікацію. Почати будувати публічну платформу, де правоохоронні органи показували б, що з безкарністю в Україні борються і нападати на журналістів безкарно не можна», – каже пані Романюк.  

Олена Литвиненко запевнила, що Рада Європи в межах спільного проєкту з ЄС готова підтримати подібні регулярні дискусії.

Представник Офісу генпрокурора України Олег Пилипюк висловив готовність розглянути ці пропозиції.  

Як писав ДМ, Офіс генерального прокурора запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації діяльності в розслідуваннях злочинів проти журналістів, до якої зможуть увійти представники всіх правоохоронних органів.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року тоді ще голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що депутати з його фракція будуть ініціювати рішення, згідно з яким злочини проти журналістів повинні розглядатися окремо. За його словами, на рівні тоді ще генерального прокурора Руслана Рябошапки обговорювалося питання щодо створення спеціального прокурорського підрозділу, який буде розслідувати справу проти журналістів; на рівні міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – про створення спеціальних слідчих груп. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, своєю чергою, повідомив, що на сайті відомства зранку 7 листопада 2019 року з’явиться розділ «Злочини проти журналістів та хід їх розслідування», у якому буде висвітлюватися інформація по статистиці і щодо стадії розгляду справ, пов’язаних із журналістами.

14 січня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення"» за основу та в цілому.

17 березня 2020 року Офіс генерального прокурора створив робочу групу, яка займається опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1661
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду