Лукашенко дав інтерв’ю державним російським ЗМІ
Про це пише новинний портал «Tut.by» з посиланням на пресслужбу президента Білорусі.
В інтерв’ю взяли участь представники російських телеканалів «Russia Today», «Першого каналу», «Россия 1», радіостанції «Говорит Москва».
Головні тези Олександра Лукашенка:
- Протести координуються через соцмережі. Їх не зупинити. І якщо «сьогодні Білорусь рухне, наступною буде Росія».
- Телеграм-канали — вина Інтернету, який вигадала Америка. Якщо заблокувати місцеву мережу, то працюватимуть канали Польщі. «Старшому брату» Путіну Лукашенко порадив не розслаблятися.
- Олександр Лукашенко заявив, що колись, можливо, піде, але не дозволить зруйнувати те, що створювали покоління. Він заявив, що якби мав кілька мільярдів у кишенях, то вчинив би як Порошенко, але не уточнив, що мав на увазі.
- Головне для Лукашенка наразі — його діти і діти прибічників. «Якби рухнув Лукашенко, то рухнула б уся система і вся Білорусь». Однак вона не обов'язково відкотилася б далеко — хтось підставив би своє «могутнє плече».
- Членкиню Координаційної ради Марію Колесникову нібито «викинули на ходу з авта», коли вона намагалася перетнути кордон з Україною.
Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. ЦВК оголосила про перемогу Олександра Лукашенка, тоді як опозиційні екзитполи фіксували більшість голосів за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. З 9 серпня в Білорусі почалися масові акції протесту, мітинги та страйки проти Олександра Лукашенка та з вимогою повторних чесних виборів.
Влада жорстоко придушує мітинги, силовики масово затримують протестувальників. У серпні загинули п'ятеро учасників акцій протесту.
Також силовики регулярно масово затримують журналістів, які висвітлюють протести. Декого з них арештовують за нібито участь у несанкціонованих масових заходах. Іноземним журналістам перед виборами влада відмовляла в акредитації, а наприкінці серпня позбавила акредитації й тих, кому її надала. За роботу без акредитації іноземних журналістів депортують із забороною в'їзду до Білорусі.
З білоруських державних медіа почали звільнятися журналісти й телеведучі або страйкувати на знак незгоди з цензурою та редакційною політикою. Замість звільнених на білоруські телеканали приїхали працювати співробітники російських державних ЗМІ.
Крім того, в Білорусі під час мітингів періодично вимикають інтернет, блокують опозиційні та непідконтрольні владі сайти.
Засновниця проєкту «Пресклуб Білорусь» Юлія Слуцька в коментарі «Детектору медіа» висловила думку, що Олександр Лукашенко перед зустріччю з президентом Росії Володимиром Путіним намагається зробити картинку, що він узяв усе під контроль, саме тому в країні почали масово затримувати журналістів та позбавляти їх акредитації.
Хроніку подій у білоруському медіапросторі читайте в серії матеріалів «Детектора медіа»:частини перша, друга, третя, четверта і п'ята.
Фото: president.gov.by