16:54
Понеділок, 9 Грудня 2019

Верховній Раді рекомендують уточнити поняття «журналіст», щоб захищати несистематичних журналістів

1 077
Оприлюднено Рекомендації парламентських слухань щодо безпеки журналістів. Верховній Раді пропонують проводити парламентські слухання щодо стану безпеки журналістів і свободи слова в Україні щороку.
Верховній Раді рекомендують уточнити поняття «журналіст», щоб захищати несистематичних журналістів
Верховній Раді рекомендують уточнити поняття «журналіст», щоб захищати несистематичних журналістів

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова зареєстрували в парламенті проект постанови № 2541 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Самі слухання відбулися 6 листопада.

Автори проекту постанови пропонують Верховній Раді схвалити Рекомендації та заслухати в Комітеті з питань свободи слова у травні 2020 року звіти міністра внутрішніх справ, генпрокурора, голови Нацполіції, директора Державного бюро розслідувань про стан розслідування кримінальних справ, порушених за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів та загибелі журналістів.

Кабінет Міністрів має до 1 червня 2020 року поінформувати Верховну Раду про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань.

До проекту постанови додається текст Рекомендацій.

Зокрема, Верховній Раді пропонується визначити правовий статус інтернет-ЗМІ та журналістів інтернет-ЗМІ. Також рекомендується поняття «журналіст» і «журналістська діяльність» привести у відповідність до європейських стандартів у цій сфері, замінивши/виключивши ознаку «систематичності» такої діяльності. На думку авторів рекомендацій, це потрібно, щоб охопити захистом також і тих, хто несистематично займається журналістикою та зазнає втручання. Також – щоб постраждалим не потрібно було доводити намір перешкодити їхній систематичній, а не будь-якій журналістській діяльності.

У документі також виписано рекомендації президенту України, уряду, Генпрокуратурі, Міністерству внутрішніх прав, Нацполіції, ДБР, Мінобороні, Верховному Суду, Уповноваженому з прав людини, штабу ООС, журналістським та медійним організаціям, редакціям засобів масової інформації та іншим.

Читайте повний текст рекомендацій.

Нагадаємо, парламентські слухання «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення» відбулися 6 листопада. Пропозиції до рекомендацій надійшли і від представника ГО «Детектор медіа».

4 грудня члени Комітету з питань свободи слова одноголосно підтримали проєкт постанови Верховної Ради України «Про рекомендації парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1077
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду