Верховна Рада ухвалила постанову про рекомендації парламентських слухань з безпеки діяльності журналістів

Верховна Рада ухвалила постанову про рекомендації парламентських слухань з безпеки діяльності журналістів

15 Січня 2020
2351

Верховна Рада ухвалила постанову про рекомендації парламентських слухань з безпеки діяльності журналістів

2351
14 січня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення"» за основу та в цілому.
Верховна Рада ухвалила постанову про рекомендації парламентських слухань з безпеки діяльності журналістів
Верховна Рада ухвалила постанову про рекомендації парламентських слухань з безпеки діяльності журналістів

За таке рішення проголосували 320 народних депутатів. У Рекомендаціях Верховній Раді пропонують проводити парламентські слухання щодо стану безпеки журналістів і свободи слова в Україні щороку.

Автори постанови пропонують заслухати в Комітеті з питань свободи слова у травні 2020 року звіти міністра внутрішніх справ, генпрокурора, голови Нацполіції, директора Державного бюро розслідувань про стан розслідування кримінальних справ, порушених за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів та загибелі журналістів.

Кабінет Міністрів має до 1 червня 2020 року поінформувати Верховну Раду про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань.

У Рекомендаціях Верховній Раді пропонується визначити правовий статус інтернет-ЗМІ та журналістів інтернет-ЗМІ. Також рекомендується поняття «журналіст» і «журналістська діяльність» привести у відповідність до європейських стандартів у цій сфері, замінивши/виключивши ознаку «систематичності» такої діяльності. На думку авторів рекомендацій, це потрібно, щоб охопити захистом також і тих, хто несистематично займається журналістикою та зазнає втручання. Також – щоб постраждалим не потрібно було доводити намір перешкодити їхній систематичній, а не будь-якій журналістській діяльності.

Крім того рекомендується: передбачити у законодавстві України, що вчинення кримінальних правопорушень у зв’язку із перешкоджанням реалізації права на свободу вираження є обставиною, що обтяжує відповідальність; збільшити строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за правопорушення, вчинені стосовно журналістів у зв'язку з їх професійною діяльністю; виключити з кримінальних і перенести до категорії адміністративних правопорушень діяння в формі незаконної відмови в наданні публічної інформації на запит журналіста тощо.

У документі також виписано рекомендації президенту України, уряду, Генпрокуратурі, Міністерству внутрішніх прав, Нацполіції, ДБР, Мінобороні, Верховному Суду, Уповноваженому з прав людини, штабу ООС, журналістським та медійним організаціям, редакціям засобів масової інформації та іншим.

Раніше Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова зареєстрували в парламенті проект постанови № 2541 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Самі слухання відбулися 6 листопада 2019 року.

Читайте повний текст рекомендацій.

Нагадаємо, парламентські слухання «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення» відбулися 6 листопада 2019 року. Пропозиції до рекомендацій надійшли і від представника ГО «Детектор медіа».

4 грудня члени Комітету з питань свободи слова одноголосно підтримали проєкт постанови Верховної Ради України «Про рекомендації парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення».

Фото: Рубрика 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2351
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду