У Верховній Раді розпочалися парламентські слухання з безпеки журналістів

У Верховній Раді розпочалися парламентські слухання з безпеки журналістів

6 Листопада 2019
2116
6 Листопада 2019
12:30

У Верховній Раді розпочалися парламентські слухання з безпеки журналістів

2116
У Верховній Раді 6 листопада розпочалися парламентські слухання «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення».
У Верховній Раді розпочалися парламентські слухання з безпеки журналістів
У Верховній Раді розпочалися парламентські слухання з безпеки журналістів

Слухання відкрила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

«Наші слухання присвячені напрацюванню ефективних механізмів формування і реалізації державної інформаційної політики в Україні та вирішенню проблем безпеки і діяльності працівників засобів масової інформації. Це також виконання зобов’язань України в рамках угоди про асоціацію з Європейським Союзом у площинні свободи слова», – сказала вона.

За її словами, новими викликами для медіаспільноти стали проблемні питання, що виникають під час участі журналістів у висвітленні російської агресії безпосередньо в зоні бойових дій на Донбасі, а також – переслідування та незаконне ув’язнення журналістів в окупованому Криму та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. На її думку, головною причиною нападів на журналістів є безкарність.

Водночас пані Кондратюк розповіла про зміни в законодавстві щодо журналістської діяльності, які відбулися за останні роки. Зокрема, у 2016 році був прийнятий закон «Про внесення змін  до статті 163 та  171 Кримінального кодексу України». «Я разом з колегами по Комітету з питань свободи слова восьмого скликання була ініціатором та автором законопроєкту по удосконаленню захисту професійної діяльності журналістів. Цим законом було введено відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених  журналістами матеріалів та технічних засобів. Розкрито поняття "професійної діяльності журналістів", уточнено статті та види покарання за умисне переслідування журналістів службовими особами, запроваджено відповідальність за перешкоджання  професійній діяльності журналістів та, на превеликий жаль, гострота цих проблем не зникла. Досі не розкриті останні найбільш резонансні вбивства журналістів, зокрема, Павла Шеремета», – сказала вона.

Олена Кондратюк також повідомила, що на слуханнях будуть виступати представники правоохоронних органів: «Окремим блоком будуть заслухані доповіді представників силових структур, які опікуються питаннями забезпечення безпеки журналістів під час виконання ними своїх професійних обов’язків та розслідування нападів на представників ЗМІ. Ми очікуємо від доповідачів на змістовні та конкретні відповіді на ті питання журналістів, які були попередньо зібрані та передані в рамках підготовки до слухань».

Крім того, вона уточнила, що профільним комітетом було напрацьовано проєкт рекомендацій, які отримали учасники слухань. За підсумками парламентських слухань Верховна Рада має розглянути та прийняти фінальну версію рекомендацій з урахуванням висловлених пропозицій.

Пряма трансляції слухань ведеться на парламентському каналі «Рада» і в мережі інтернет.

Нагадаємо, 18 вересня 2019 року Верховна Рада більшістю голосів підтримала проект постанови №2129 «Про проведення парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення" (6 листопада 2019 року)». За таке рішення проголосувало 335 народних обранців.

Раніше Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики 6 вересня 2017 року одноголосно підтримали проект постанови Верховної Ради про проведення 1 листопада 2017 року парламентських слухань про безпеку журналістів в Україні на тему: «Безпека журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи вирішення». Проте слухання так і не відбулося. 

Комітет з питань свободи слова на черговому засіданні, що відбулося 30 жовтня 2019 року, схвалив список виступаючих і порядок проведення парламентських слухань про безпеку журналістів, який можна подивтися тут

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2116
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду