Тюремники вважають, що у фільмі Усова про СІЗО технічними засобами викривлено дійсність

13 Квітня 2012
5980
13 Квітня 2012
12:24

Тюремники вважають, що у фільмі Усова про СІЗО технічними засобами викривлено дійсність

5980
Сам журналіст заявляє, що єдиний монтаж – це прикриття облич та зміна голосів
Тюремники вважають, що у фільмі Усова про СІЗО технічними засобами викривлено дійсність

Сьогодні, 13 квітня, голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков під час виступу у Верховній Раді заявив, що у фільмі журналіста ТВі Костянтина Усова «В'язниця №1» про Лук'янівске СІЗО «відбувся певний фотомонтаж». Однак, що саме у пенітенціарній службі вважають «фотомонтажем», він не уточнив.

 

У коментарі «Детектор медіа» помічник голови Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко пояснив, що у фільмі ТВі «не всі моменти, зазначені у відеоряді, відповідають дійсності».

 

«У нас є сумніви щодо достовірності всієї цієї інформації. Наразі деякі моменти доведені, а деякі ще вивчаються. Про що конкретно йде мова, я зараз сказати не готовий», - сказав він.

 

За його словами, у фільмі були задіяні технічні засоби з метою викривити дійсність. «Наприклад, певні світофільтри», - додав пан Андрушко і пообіцяв згодом надати детальнішу інформацію з цього приводу.

 

Автор фільму Костянтин Усов сказав «Детектор медіа», що відео, відзняте в СІЗО, не змінювалось. А єдиний монтаж, використаний у фільмі, - це прикриття облич та зміна голосів. «Він проводився з метою унеможливлення завдання шкоди людям, які погодилися знімати для нас це відео, знаючи, що воно буде показане по телебаченню», - сказав він.

 

При цьому журналіст наголошує, що заява голови пенітенціарної служби, «якщо сприймати її серйозно», є великим кроком уперед. Адже, за його словами, тюремники могли заявити, що всі кадри з фільму знімались не в СІЗО, а, наприклад, в одному з приміщень на центральному вокзалі.

 

«Але якщо зважати на більш серйозні речі, то ми бачимо, що чиновники та представники владного апарату просто категорично не готові змінюватися. Вони не готові чути й бачити нічого з того, що доноситься їм з боку суспільства. Це означає, що українській системі правосуддя насправді вигідно мати саме такий слідчий ізолятор. Тому що правоохоронні органи на сьогодні займаються тим, що професійно торгують свободою», - вважає пан Усов.

 

Нагадаємо, спецпроект Костянтина Усова вийшов у рамках програми «Знак оклику!» на телеканалі ТВі, у ньому було показано побут в'язнів Київського СІЗО № 13, більш відомого як Лук'янівська в'язниця. У 45-хвилинному фільмі показані реальні історії арештантів і тюремників, короткі відеоролики, записані прихованими камерами всередині СІЗО.

 

Прокуратура міста Києва провела перевірку та 12 квітня порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості посадових осіб Київського слідчого ізолятора. Перед тим, 10 квітня, було відсторонено виконувача обов'язків начальника СІЗО Євгена Домбровського.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5980
Читайте також
14.04.2012 10:52
В’ячеслав Шевчук, «Дзеркало тижня. Україна»
27 311
09.04.2012 17:00
Аркадій Сидорук
для «Детектор медіа»
19 754
06.04.2012 19:34
Игорь Гаркавенко
32 996
05.04.2012 16:03
Андрій Кокотюха
для «Детектор медіа»
40 168
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду