Цього року у світі запущено 16 3D-телеканалів
Протягом 2010 року по всьому світу було (або ще буде) запущено 16 телевізійних каналів у форматі 3D. Такі підрахунки озвучив головний менеджер з розвитку ринку SES Astra Бенні Нормінг під час конференції «Передові технології телерадіомовлення. Телебачення у форматі HD, 3D TV», яка відбулася в рамках виставки EEBC-2010.
У подальшому, на думку пана Нормінга, зростання кількості 3D-каналів буде повільним, оскільки зйомка контенту для такого каналу є навіть дорожчою за HD-технології (на 60%). Наразі SES Astra транслює 160 HD-каналів, але темпи зростання їх кількості, зазначає пан Нормінг, перевершують найоптимістичніші прогнози. Так, у 2007 році очікувалося, що 2010 року система супутників SES Astra передаватиме близько 100 каналів високої чіткості.
Наступного місяця британська телекомпанія Sky, що входить до медіаімперії Руперта Мердока, запустить свій 3D-канал. Певно, це один з найочікуваніших у Європі старт-апів. Бенні Нормінг зауважує, що канал заздалегідь провів цікаву кампанію, встановивши у понад 1500 пабів 3D-екрани. Наразі у Британії близько 5 млн передплатників мають сеп-топ-бокси, що вже придатні для прийому тривимірного зображення. Але для коректного показу також потрібні відповідні екрани. Прогнозується, що 2011 року в Британії буде продано близько 1 млн таких екранів.
«Влітку в Британії розкупили все, що було випущено для перегляду 3D», - повідомив пан Нормінг. Він прогнозує, що через 3 роки кожен третій телевізор у Європі буде «тривимірним». Для порівняння, з 2008 року у світі було випущено близько 150 млн HD-телевізорів.
Швидше за все, у найближчі три роки на мас-маркеті пануватимуть окулярні технології, вважає Бенні Нормінг. Безокулярні монітори наразі коштують близько 60-80 тис. грн, тому нині вони переважно є експонатами виставок. Через кілька років можливе здешевлення технології та її проникнення на полиці магазинів.
Нагадаємо, існує три покоління 3D-технологій. Перше покоління - стереоскопічні системи, які для перегляду тривимірного зображення потребують окулярів. Друге - багаторакурсні автостереоскопічні системи (не потребують окулярів, дозволяють бачити тривимірний ефект з різних кутів зору). Третє покоління - голографічні системи (найякісніша картинка у порівнянні з попередніми двома, не потребують окулярів).
Як повідомляла ТК, протягом першого півріччя 2010 року в Україні було продано 218 3D-телевізорів.
«Детектор медіа»