ІМІ: Фігуранти сумнівних матеріалів у жовтні − політики
37 журналістських матеріалів у 4 загальнонаціональних виданнях (газети «Факти», «Сегодня», «Экономические известия» та журналу «Корреспондент») були написані з порушеннями журналістських стандартів та містили в собі ознаки прихованої реклами. Про це свідчать результати жовтневого моніторингу Інституту Масової Інформації.
До експертної групи увійшли директор Інститут медіа права Тарас Шевченко, викладач Могилянської школи журналістики Руслан Дейниченко та керівник бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Єгор Соболєв.
Фігурантами більшості зі згаданих матеріалів є кандидати в президенти України:
1. «Факти» - 30
2. «Сегодня» - 1
3. «Экономические известия» - 6
4. «Корреспондент» - 0
З повним переліком можна ознайомитися тут .
Найчастіше, на думку експертів, порушуються такі критерії, як збалансованість, точність та достовірність.
Також в ході дослідження було виявлено 32 матеріали, які були неналежним чином марковані як рекламні.
1. «Факти» - 0
2. «Сегодня» - 22
3. «Экономические известия» - 8
4. «Корреспондент» - 2
З повним переліком можна ознайомитися тут .
Нагадаємо, що згідно з Законом «Про рекламу» матеріали, які привертають або підтримують інтерес до певної особи або товару мають бути марковані словом «Реклама» чи «На правах реклами».
Цього місяця експерти констатували повну відсутність змін як щодо видань, в яких були виявлені замовні матеріали, так і щодо фігурантів цих матеріалів у тих самих ЗМІ.
Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян» за підтримки громадської організації Internews Network «У-Медіа» . Партнером ІМІ в цьому проекті є «Детектор медіа», що проводить моніторинг дотримання професійних стандартів українськими телеканалами.
«Детектор медіа»