Нацрада сподівається, що легалізує «Первый канал. Всемирную сеть» швидше, ніж розпочне санкції щодо кабельників

18 Червня 2009
25186
18 Червня 2009
14:49

Нацрада сподівається, що легалізує «Первый канал. Всемирную сеть» швидше, ніж розпочне санкції щодо кабельників

25186
Нацрада сподівається, що легалізує «Первый канал. Всемирную сеть» швидше, ніж розпочне санкції щодо кабельників

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення сподівається, що легалізує «Первый канал. Всемирную сеть» - міжнародну версію російського державного «Первого канала» - швидше, ніж розпочне санкції щодо кабельних операторів, які транслюють цей канал.

 

Про це Андрій Мирошніченко, виконувач обов'язків голови Нацради, сказав, відповідаючи на запитання «Детектор медіа» про те, як регулюватиметься питання переліцензування кабельних провайдерів, в абонентських пакетах яких містяться «Первый канал. Всемирная сеть» та споріднені з ним нішеві канали «Цифрового телесемейства» («Дом Кино», «Музыка Первого», «Время: далекое и близкое», «ТелеНяня», «Телекафе»).

 

«З одного боку, що стосується переліцензування, то ми видаватимемо ліцензії, в яких зазначено тільки "адаптовані" канали. З другого, ми цінуємо кроки "Первого канала. Всемирной сети" назустріч нашим вимогам, а тому дуже обережно ставимося до будь-яких регуляторних кроків під час переговорів», - наголосив пан Мирошніченко.

 

Як відомо, ЗАТ «Первый канал. Всемирная сеть» 28 травня подало пакет документів до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з метою реєстрації як суб'єкта інформаційної діяльності. Однак протягом кількох засідань Нацрада переносила розгляд даного питання, попри те, що неузгодженість цієї норми тримає в підвішеному стані кабельних провайдерів - згідно з регуляторним приписом Нацради від 14 квітня усі кабельники мали 1 червня виключити перелічені вище канали зі своїх абонентських пакетів.

 

Андрій Мирошніченко вважає, що відповідальність за затримку процесу легалізації групи каналів «ОРТ» лежить не тільки на Нацраді.  «Ми чекали документів від  "Первого канала. Всемирной сети" з 5 листопада 2008 року, коли була домовленість, що відбудеться легалізація каналу в Україні, а оскільки вони подали їх лише у травні, то зараз змушені вирішувати це питання в пожежному порядку», - сказав він.

 

Водночас пан Мирошніченко сподівається, що Нацраді не доведеться вживати санкцій щодо кабельних провайдерів. «Я сподіваюся, що ми встигнемо здійснити легалізацію швидше, ніж розпочнемо суворо викреслювати  ці телеканали з ліцензій кабельників» - наголосив він.

 

Нагадаємо, 25 травня асоціація «Укртелемережа» звернулася до Нацради з проханням переглянути своє рішення стосовно «Первого канала. Всемирная сеть». За даними асоціації, 1 червня жоден оператор кабельного телебачення не виконав рішення Нацради й не вимкнув «Первый канал».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25186
Читайте також
26.03.2009 14:29
Александр Дзюбенко, «Коммерсантъ»
31 089
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду