НТКУ подасть до суду на «Волю-кабель» через трансляцію «Євробачення» (оновлено)
Національна телекомпанія України має намір подати позов до Господарського суду міста Києва щодо порушення ексклюзивних прав на трансляцію міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» компанією «Воля-кабель». Про це «Детектор медіа» повідомив перший віце-президент НТКУ Михайло Кобля.
Претензії НТКУ стосуються ретрансляції «Волею» російського «Первого канала. Всемирная сеть», який транслював «Євробачення-2009». Як уже повідомляла «Детектор медіа», рейтингові показники трансляції конкурсу на «Первом канале» в Україні майже дорівнялись показникам НТКУ, а у великих містах конкурс на двох каналах дивилась приблизно однакова аудиторія.
«Перед трансляцією ми розіслали кабельним операторам попередження, нагадуючи, що НТКУ - єдина телекомпанія України, що має права на показ "Євробачення", - каже Михайло Кобля. - Вони не дослухались. Ми не можемо спрогнозувати рішення суду, оскільки аналогічна ситуація була й торік. Тоді суд ухвалив рішення не на нашу користь».
Нагадаємо, 10 жовтня 2008 року господарський суд Львівської області відхилив претензію Національної телекомпанії України до провайдера програмної послуги ТОВ «Маска» щодо стягнення 467 250 гривень за ретрансляцію пісенного конкурсу «Євробачення - 2008» на телеканалі «РТР-планета». А 6 жовтня 2008 аналогічне рішення ухвалив Господарський суд Одеської області, визнавши безпідставність претензій НТКУ до одеських кабельників «Реноме -ТВ» та «Чорне море».
Як заявила керівник піар-відділу «Волі» Аліна Сігда, кабельний оператор не мав підстав для припинення трансляцій «Первого канала». «Провайдер не несе відповідальності за зміст програм на тому чи іншому каналі. Наявність чи відсутність порушень інтересів чи прав тих чи інших осіб із боку каналу не ми маємо встановлювати», - каже вона. Тому претензії НТКУ, на її думку, мали би бути предметом з'ясування стосунків у суді між телекомпаніями.
«Бажання судитись із провайдером не базується на нормах законів, у тому числі й ратифікованої нещодавно Європейської конвенції про транскордонне мовлення. Скасування Нацрадою власного рішення (про тимчасовий дозвіл ретрансляції "Первого канала", - ТК) не є підставою чи приводом для визнання програм каналу такими, що не відповідають законодавству. Поки немає законних підстав та інформації про наявність таких, провайдери жодних змін у наповнення своїх пакетів не мають вносити. До того ж, якби вони це зробили, довелося би платити великі неустойки як правовласникам за одностороннє припинення договірних відносин, так і споживачам», - каже Аліна Сігда.
«Детектор медіа»