Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного в листопаді 2024 року: кому давали слово найчастіше

Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного в листопаді 2024 року: кому давали слово найчастіше

27 Грудня 2024
2371

Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного в листопаді 2024 року: кому давали слово найчастіше

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
2371
Найпопулярніші гості, теми та гендерний баланс, із порівнянням гостьової політики всіх каналів марафону з гостьовою політикою Суспільного мовника.
Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного в листопаді 2024 року: кому давали слово найчастіше
Обличчя марафону «Єдині новини» та Суспільного в листопаді 2024 року: кому давали слово найчастіше

З початку травня 2022 року «Детектор медіа» збирає інформацію про людей в ефірі телемарафону «Єдині новини» (читайте підсумки за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, жовтень, листопад, грудень 2023 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2024 року). Щодня в рубриці «Щоденні новини» з’являються короткі огляди ефіру попереднього дня.

21 травня 2024 року Перший канал Суспільного вийшов зі спільного телемарафону, залишившись в проекті «Єдині новини» відповідно до рішення РНБО, і почав мовити самостійно, тому й оцінюємо його окремо, порівнюючи з «Єдиними новинами».

У листопаді «Єдині новини» провели 1319 розмов із гостями — майже на дев’яносто менше, ніж у жовтні. Унікальних гостей запросили 523 — майже на п’ятдесят менше, ніж у жовтні. У середньому кожного гостя марафону кликали 2,52 раза за місяць. 

Кількість жінок в ефірі склала 15,2% від загальної кількості гостей — це на 4 відсоткових пункти гірше, ніж минулого місяця. Унікальних спікерок було 21,7% від загальної кількості унікальних гостей — теж на шість відсоткових пунктів гірше, ніж раніше.

Якщо одних і тих же чоловіків у середньому кликали повторно 2,73 раза на місяць, то жінок — 1,76. Іншими словами, «Єдині новини» досі дискримінують жінок за всіма показниками. І ситуація навіть погіршується.

Можемо порівняти гостьову політику з Суспільним мовником, який провів трішки більше розмов із гостями, ніж марафон — 1370 за листопад. І водночас покликав трішки більше жінок — 19,7% від загальної кількості гостей.

У переліку найпопулярніших гостей «Єдиних новин» — укотре знайомі обличчя: у десятці — сім представників держави та троє коментаторів. Головним гостем листопада став Іван Федоров, голова Запорізької ОВА, який з’являвся в ефірі 24 рази (у жовтні його показували 21 раз). Минулого місяця з трьома десятками ввімкнень список очолював Олександр Толоконніков. У листопаді ж голові пресофісу Херсонської ОВА давали слово удвічі рідше — 17 разів.

На другому місці незмінно — воєнний коментатор Олександр Мусієнко (21 ефір). Крім нього, в десятці є ще політичний коментатор Володимир Фесенко (16 ефірів) та авіаційний експерт Богдан Долінце (13 ефірів).

Всі інші мужі представляють державу, обіймають державні посади чи виступають військовими речниками. У двадцятці найпопулярніших гостей державного марафону рівно одна жінка — Анастасія Бобовнікова, речниця ОТУ «Луганськ», яка коментувала ситуацію 11 разів.

Цікаво порівняти ситуацію з Першим, серед провідних коментаторів якого теж є деякі з гостей марафону, але в іншому співвідношенні. По-перше, найбільша кількість запрошень одного гостя тут — лише 13. По-друге, першість мають двоє експертів з авіації. У списку найпопулярніших гостей Суспільного взагалі значно вища кількість експертів.

Також Суспільне, на відміну від його 12 появ у марафоні, жодного разу не запрошувало Михайла Подоляка з Офісу президента. Натомість тут 10 разів показували Олексія Гончаренка з «Європейської солідарності» (саме він найчастіше представляв позицію «ЄС» у дискусіях із представниками владної фракції, тим самим забезпечуючи баланс думок. Однак спектр промовців від «ЄС» міг би не обмежуватися лише Гончаренком у такій кількості й бути більшим. — «ДМ»).

Найкраще різниця між державним марафоном та незалежним мовником помітна саме на політичній репрезентації у студії. За весь листопад п’ять каналів «Єдиних новин» так і не дали слова жодному (!) представникові «Європейської солідарності» чи «Голосу». У той час як на Суспільному були репрезентовані всі групи та фракції. Звичайно, на обох майданчиках не було росіян з «ОПЗЖ».

У той час, як марафон 62 рази за місяць запрошував в ефір представників Офісу президента та Кабміну, Суспільний мовник обмежився 5 появами таких політиків. 

У той час, як «Єдині новини» показували «слуг народу» 90% (!) часу від усіх народних депутатів, Суспільне виділило владі 40% часу. Це все ще найбільше серед усіх фракцій, що цілком логічно для представників монобільшості. Але це не абсурдні дев’яносто відсотків і повне замовчування двох фракцій.

У гостьовій політиці марафону між окремими каналами немає разючих відмінностей: усі запрошують загалом тих самих гостей, просто в різному співвідношенні. Крім, звісно, «1+1», на якому віддають перевагу коментаторам, а не державним службовцям.

У листопаді 31,6% обговорень стосувалися теми війни, 19,2% — міжнародних відносин, 15,6% — гуманітарної ситуації, 13,4% — суспільства, 11,8% — української політики. Про економіку говорили в 4,6% інтерв’ю. Про культуру — у 3,4% програм.

Скриншот відео: Іван Федоров, голова Запорізької ОВА в етері марафону «Єдині новини»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2371
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду