Обличчя марафону «Єдині новини» у червні 2024 року: кому давали слово найчастіше
Обличчя марафону «Єдині новини» у червні 2024 року: кому давали слово найчастіше
З початку травня 2022 року «Детектор медіа» збирає інформацію про людей в ефірі телемарафону «Єдині новини» (читайте підсумки за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, жовтень, листопад, грудень 2023 року, січень, лютий, березень, квітень, травня 2024 року). Щодня в рубриці «Щоденні новини» з’являються короткі огляди ефіру попереднього дня.
З початком літа в марафоні «Єдині новини» помітно зменшилася кількість гостей — у червні з ними провели 1338 розмов. Тобто на 17% менше, ніж у травні. Імовірно, це також пов’язано з фактичним виходом із марафону одного з учасників — Суспільного, яке традиційно запрошувало чи не найбільше спікерів.
Але варто відзначити позитивну тенденцію: кількість жінок у червні зросла не лише відсотково, але й, попри загальне скорочення, в абсолютних числах. У травні з ними провели 228 ефірів (14,1% від усіх), а в червні — 230 (17,1%).
Унікальних спікерів у червні знайшли 488, серед них 121 жінка, тобто 24,7%.
Уперше в історії спостережень найпопулярнішим спікером місяця у марафоні став не державний чиновник! А фактично державний воєнний коментатор марафону — Олександр Мусієнко, якому в червні давали слово 28 разів, тобто майже щодня.
Крім нього, місце в десятці серед пресофіцерів і речників собі знайшли авіаційний коментатор Анатолій Храпчиський (16 ввімкнень) і радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк (15 ввімкнень).
Без Суспільного політична репрезентація в ефірі «Єдиних новин» зазнала краху. Марафон повністю покинула «Європейська солідарність» та чомусь «Голос». На 122 представники «Слуги народу» припало всього 18 людей з інших фракцій і груп парламенту. А ще ж було 46 ввімкнень людей з Офісу президента. Коло гостьової цензури звужується.
Михайло Подоляк самотужки відвідав у червні практично таку ж кількість ефірів, як усі нардепи парламенту не зі «Слуги народу». Замисліться над цим фактом: існує монопольне джерело новин, яке об’єднує найбільші канали України. І когось із посадою «радника» кликали для коментарів таку ж кількість разів, як УСІХ нардепів, що не належать до владної фракції. Разом. За місяць.
За ним у списку традиційно йдуть численні «Слуги народу» та нарешті — Михайло Цимбалюк від «Батьківщини» із 5 ввімкненнями. Найпопулярнішого народного депутата, крім «слуг», кликали так само часто, як депутата Київради Андрія Вітренка, що виконує функцію чорного піару Кличка.
Найбільше гостей (серед тих, хто бував в ефірі три та більше разів) запросила «Рада» — 33,5%. Найменше «1+1» — 7,9%. Гостьова політика каналів відрізнялася мінімально. Хіба на «1+1» традиційно надавали перевагу експертам і громадським діячам, а не чиновникам. Зокрема, десять разів запрошували представників видання «Бабель».
28,7% часу у червневих ефірах говорили про бойові дії. 24,8% — про міжнародні відносини. 14% часу — про гуманітарну ситуацію. 13,3% часу — про українську політику. Найменше розмов, у середньому одна на день, традиційно стосувалися культури.