Про що говорили в етері спільного телемарафону 23 вересня 2023 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 23 вересня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», Суспільне, «Інтер», «Ми — Україна».
Блоків ICTV/СТБ та «Ради» цієї доби в національному етері не було.
У нічному блоці «1+1» показали новий випуск програми «Нічна варта». Говорили про битву за Чорне море та Крим. Гостями були експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара та воєнний оглядач Михайло Самусь. Також повторили частину етеру попередньої доби, зокрема підсумковий випуск новин, дискусійну студію та спільну пресконференцію президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.
У блоці Суспільного про знищення росіянами української літератури в Маріуполі говорили з кандидатом історичних наук Олександром Алфьоровим. Він говорив про те, що окупаційна влада намагається штучно замінити українських письменників російськими. Також він сказав, що знищення іншої культури — типова практика росіян. Паралельно окупанти просувають фейки про штучність української культури.
Про економічну ситуацію в Росії говорили з колишнім заступником міністра економіки України Павлом Кухтою. Він сказав, що Росія витрачає на війну приблизно стільки ж, скільки Україна разом із союзниками. Також він розповів, що з огляду на історію Радянського союзу можна говорити про те, що Росія зможе проіснувати з нинішнім станом економіки близько 20 років.
Бюджет на 2024 рік у гостьовій студії телеканалу «Інтер» обговорювали з народною депутаткою Лесею Забуранною («Слуга народу»). Вона сказала, що бюджет наступного року знову буде рекордним для років незалежності, але дефіцитним — дефіцит складатиме близько 43 мільярди доларів. За словами Забуранної, власних надходжень до бюджету Україні вистачить лише на покриття оборонних видатків, тоді яку усі інші сфери будуть дотуватися з коштів міжнародних партнерів.
У блоці телеканалу «Ми — Україна» про міжнародну політику говорили з радником керівника Офісу президента Михайлом Подоляком. Він сказав, що, як виявилось, міжнародного права не існує, якщо ви не хочете добровільно виконувати домовленості, як це робить Росія. Далі Подоляк говорив про те, що інструментів тиску на порушників немає, зокрема як у випадку з перебуванням Росії у складі Ради безпеки ООН.