Про що говорили в етері спільного телемарафону 31 жовтня
Про що говорили в етері спільного телемарафону 31 жовтня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Рада», Суспільне, ICTV/СТБ.
Блоку «Інтера» цієї доби в національному етері не було.
У блоці «1+1» під час нічного ефіру токшоу «Нічна варта» говорили про порятунок військових та міжнародну політику. До першого блоку запросили кардіохірурга, директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Василя Лазоришинця. До другого — директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса та українського дипломата Олександра Щербу. У студії цієї ночі працювали Євген Плінський та Марія Васильєва.
У блоці «Ради» цього дня було 20 гостьових включень. До етеру долучали нардепів, представників обласних військових адміністрацій і держустанов, а також експертів. Зокрема, про ситуацію в регіонах говорили з очільниками Харківської та Київської ОВА Олегом Синєгубовим і Олексієм Кулебою та речником Одеської ОВА Сергієм Братчуком.
Про ситуацію в енергетичній сфері говорили з виконавчим директором компанії ДТЕК Дмитром Сахаруком.
Традиційно для блоку «Ради» до гостьової студії запросили експерта з економічних та політичних питань, колишнього чиновника Георгія Біркадзе. Цього дня з ним говорили про зерновий коридор, виконання угоди та втрати світової економіки від відсутності українського зерна. Цікаво, що зазвичай він коментує питання відбудови звільнених територій та співпрацю з міжнародними партнерами. Зауважимо, що Біркадзе систематично говорить в етері російською, хоч і був держслужбовцем.
У гостьовій студії Суспільного для обговорення підтримки бізнесу запросили представників комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева та Ніну Южаніну.
З радником керівника Офісу президента Михайлом Подоляком говорили про те, якими були для дипломатичного та економічного напрямів 250 днів війни. Запрошення саме радника голови ОП як «голосу» влади в Україні — тенденція останніх місяців у марафоні. Хоча підсумки в цих сферах логічніше було б підбивати відповідно з міністрами закордонних справ і економіки. Загалом у блоці Суспільного показали 30 гостьових включень.
Про роботу інтернету після російських ударів по енергетичній інфраструктурі говорили з керівником з розвитку фіксованого інтернету Міністерства цифрової трансформації України Андрієм Набоком. Він сказав, що просідання мобільного інтернету пов’язано з тим, що після зникнення електропостачання люди одночасно перемикаються на мобільний інтернет й перевантажують мережі.
Про російські наративи та дезінформацію говорили з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком. Він сказав, що росіяни намагаються перенести відповідальність за атаки на цивільні об’єкти на самих українців.