Наталія Ємченко, SCM: Ахметов передасть державі тільки ліцензії, а не медіаактиви
Компанія Ріната Ахметова System Capital Management передасть державі лише ліцензії, а не власне медіабізнес чи права на контент. Про це написала у фейсбуку директорка з комунікацій SCM Наталія Ємченко, реагуючи на висвітлення заяви Ріната Ахметова щодо «виходу його компанії з медійного бізнесу».
«Ми повертаємо державі тільки державне, тобто ліцензії (які вона нам видала) на мовлення. Все. Саме це зазначено в заяві Ріната Ахметова. І саме це буде зроблено», — написала вона. Ємченко уточнила, що «жодні інші активи медіагрупи, окрім цих ліцензій, ми державі не передаємо — ані бренди, ані бібліотеки. Про передачу активів нема ані слова в заяві Ахметова». У SCM не знають, як далі держава розпоряджатиметься ліцензіями: «можливо, вирішить видати їх комусь, можливо, ні».
Нагадаємо, 11 липня Рінат Ахметов оголосив про «вимушений крок» — вихід компанії System Capital Management із медійних активів. «Цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ», — повідомив Ахметов.
За інформацією джерел «Детектора медіа», для багатьох навіть у менеджменті медіахолдингу це рішення стало несподіванкою. Поки що не зрозуміло, як саме буде відбуватися передача ліцензій «на користь держави» і що буде з медіа, які входять до складу групи. Медіахолдинг «Медіа Група Україна» Ріната Ахметова об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», ТОВ «Новинна Група Україна» та інші.
Наприкінці березня «Медіа Група Україна» разом з «1+1 media», Starlight Media та Inter Media Group попросили про фінансову допомогу для подальшого виробництва марафону «Єдині новини».
У березні Forbes повідомив, що Ахметов з початку повномасштабної війни втратив $9,5 млрд, однак зберіг першу сходинку рейтингу найбагатших українців з оцінкою статків у $4,2 млрд.
29 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.
Народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук висловила думку про те, що рішення Ахметова підтверджує, що медіа були для нього лише інструментом політичного впливу, а не бізнесом. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав цей крок гідним прикладом виконання закону про деолігархізацію. Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко вважає, що деолігархізація — лише привід, а не справжня причина рішення Ріната Ахметова.
11 липня стало відомо, що «Медіа Група Україна» запустила пакет із дев’ятьох українських каналів на польській цифровій платформі Polsat. Раніше «Медіа Група Україна» озвучувала наміри запустити пакети українських каналів у Німеччині, Ірландії та Угорщині, а також запустила пакет на платформі Wirtualna Polska.