Уряд затвердив програму щодо побудови державного мультиплексу
Кабінет Міністрів України затвердив Програму підвищення обороноздатності й безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Створенням мультиплексу займається Концерн РРТ. Для запуску МХ-7 потрібно придбати та встановити 158 цифрових телевізійних передавачів для забезпечення трансляції до 12 телевізійних програм і трьох програм суспільного радіо. Документ передбачає залучення кредитних коштів на будівництво державного мультиплексу під державні гарантії в обсязі 490 млн грн.
«Ми очікуємо в найкоротші терміни прийняття ще однієї постанови Кабінету Міністрів України, яка забезпечить надання державних гарантій для отримання Концерном кредиту і фактично запустить будівництво мультиплексу», — підкреслив заступник голови Держспецзв’язку Володимир Трофименко.
Мовлення МХ-7 відбуватиметься у стандарті DVB-T2. Такий стандарт застосовується у Німеччині, Італії, Великобританії, Швеції, Фінляндії та Іспанії.
Нагадаємо, 19 травня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ, який зокрема вводить у дію рішення РНБО про фінансування створення загальнонаціонального мультиплексу МХ-7. Проєкт профінансують кредитом на 490 мільйонів гривень на 5-7 років під державні гарантії. У мультиплексі має бути від 10 до 12 каналів. Планувалось, що будівництво мультиплексу завершать до кінця 2021 року, але це навряд чи реально (чому — читайте нижче).
Концерн РРТ обіцяє на 30–40 % нижчі тарифи для каналів у МХ-7 у порівнянні з тарифами компанії «Зеонбуд». Мультиплекс транслюватиме сигнал у метровому діапазоні, тоді як мультиплекси MX-1, MX-2, MX-3 та MX-5 «Зеонбуду» транслюються в дециметровому. Отже, теперішні антени для прийому сигналу МХ-7 не підійдуть. «Зеонбуд» відкрито критикує наміри держави побудувати мультиплекс.
Зокрема, через це медіагрупи не підтримують мультиплекс. «1+1 медіа» після дослідження технічних можливостей МХ-7 заявила, що вважає побудову мультиплексу Концерну РРТ у метровому діапазоні популістським та непродуманим рішенням.
Директор зі стратегії та розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна» Федір Гречанінов назвав запуск мультиплексу дурницею, на яку виділено немалі бюджетні гроші. Втім керівник дивізіону PayTV&Digital StarLightMedia Микола Фаєнгольд не виключає, що держава знайде спосіб побудувати мультиплекс МХ-7 у дециметровому діапазоні.
Фото: пресслужба Кабінету міністрів України